Vakıflar Genel Müdürlüğü (VGM) burs başvurusu sonuçları açıklandı

Vakıflar Genel Müdürlüğü'nün (VGM) burs başvurusu sonuçları açıklandı. Ortaöğrenim öğrencilerine aylık 75,00 TL, Yükseköğrenim öğrencilerine aylık 300,00 TL burs verilecek.  İşte, Vakıflar Genel Müdürlüğü'nün bursu hakkındaki detaylar...

Haberler - ntv.com.tr 21.11.2020 - 11:44

Vakıflar Genel Müdürlüğü (VGM) burs başvurusu sonuçları açıklandı

VGM burs başvurusu sonuçları açıklandı.

2020 – 2021 eğitim yılında Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine verilecek olan “Ortaöğrenim Bursu" ile üniversite öğrencilerine verilecek olan “Yükseköğrenim Bursu" için başvuru sonuçları açıklandı. 

’de eğitim gören ihtiyaç sahibi yükseköğrenim ve ortaöğrenim öğrencilerine verilen karşılıksız bursu; yükseköğrenim bursu ön lisans ya da lisans programı öğrencilerine bir eğitim yılında 8 ay (Ekim-Mayıs), ortaöğrenim bursu ise ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine bir eğitim yılında 9 ay (ekim-haziran) süre ile veriliyor.

2020-2021 VGM BURS ÜCRETİ NE KADAR?

2020-2021 eğitim yılında;

Ortaöğrenim öğrencilerine aylık 75,00 TL

Yükseköğrenim öğrencilerine aylık 300,00 TL

Türkiye’deki yükseköğretim kurumlarında okuyan yabancı uyruklu öğrencilere ise 600,00 TL burs verilmesi planlanmıştır.

Burs almaya hak kazanan öğrencilere bursları okullarının bulunduğu ilin bağlı olduğu Vakıflar Bölge Müdürlüğünce ödenir.Burs almaya hak kazanan öğrenciler ilgili Vakıflar Bölge Müdürlüğüne gerekli evraklar ile öğrenci adına açılmış banka hesap numaralarını belirterek kamu ortak ATM’lerinden burslarına her ayın 10'una kadar ulaşabilir.

VGM BURS SORGULAMA EKRANI İÇİN TIKLAYINIZ

Sayfa Yükleniyor...