Vali Güler: Atatürk pastadan çıkmadı

İstanbul Valisi Muammer Güler, Cumhuriyet'in 86'ncı yılı nedeniyle düzenlenen resepsiyonda pastanın içinden Atatürk maketi çıkmadığını savunarak “Görkemli kutlamayı gölgelemeye çalışıyorlar'' dedi.

Anadolu Ajansı 31.10.2009 - 14:51

Vali Güler: Atatürk pastadan çıkmadı

İstanbul Valisi Muammer Güler, Sabiha Gökçen Havalimanı yeni terminal binasının açılışında gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Vali Güler, Dolmabahçe'deki resepsiyon sırasında pastadan Atatürk maketi çıktığı haberlerinin gerçeği yansıtmadığını söyledi.

Dolmabahçe Sarayı'ndaki kutlamalar sırasında yapılan bir gösterinin, pasta kesimiyle karıştırıldığını ifade eden Güler, şunları kaydetti: “Orada iki gösteri yapıldı. Bir tanesi özel bir mekanizmayla hazırlanmış pastanın hemen gerisindeki platforma Cumhuriyetimizin kurucusu büyük Önder Atatürk'ün orijinal maketi, orijinal elbiseleriyle bir mekanizma içinden çıkıp halkı selamlayıp 10. Yıl Nutku'nun bir bölümünü 10. Yıl Marşı'nın eşliğinde söyledi. Sonrasında da bu platformun önündeki pastayı kestik.

Geçen sene de benzer bir gösteri yapmıştık. Hiçbir yorum olmamıştı ama bu sene maalesef magazinleştirilen zorlama bir mizahi yorumun getirilmesi üzüntü vericidir.

Oradaki 6 bin kişi, bu manzarayı izledi. Bunu, görkemli kutlamayı, verilen emeği gölgeleme çabası olarak değerlendiriyorum.''

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...