Vali İstanbullulardan yine sabır istedi

Vali Muammer Güler, Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’ndeki çalışmaların yarattığı yoğun trafik için İstanbullulardan sabır istedi. Güler, “Gece yaplısa 3 ay sürerdi. Bu daha da sıkıntı yaratırdı” dedi.

Anadolu Ajansı 22.06.2009 - 17:56

İstanbul Valisi Muammer Güler, Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’ndeki bakım çalışmalarıyla ilgili gazetecilerin sorularını yanıtladı.

İstanbullulardan biraz sabır isteyen Vali Güler, ''Biraz sıkıntılı bir dönemdir ama mevsim itibarıyla en uygun dönemdir. Okulların kapandığı, üniversitelerin kapanmaya yakın olduğu bir dönemde, şu anda yapılabilecek çalışmalar en hızlı şekilde sürdürülmeye çalışılıyor'' dedi.

''Yolcuların toplu taşımaya yönlendirilmesine'' ilişkin soru üzerine de Güler, metrobüsün bu alanda ''çok büyük'' bir ihtiyacı karşıladığını belirtti.

Güler, çalışmanın gece yapılabileceği değerlendirmeleri bulunduğunun hatırlatılması üzerine de şunları söyledi: ''Teknik olarak yapılabileceklerin hepsi yapılıyor, onu da belirtmek isterim. O zaman da 80 güne 3 aya yayılırdı. Bu işi, 3 ay veya 4 aya yaymak daha sıkıntı yaratabilirdi. Bunların hepsinin hesabı kitabı yapılıyor.''

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...