Vali: Kısa sürede göçüğe ulaşacağız

Bursa Valisi devam eden çalışmaları NTV’ye anlattı; “30 metrelik hafriyat kaldırma çalışmasında 5-6 metre kaldı. Kısa sürede göçüğe ulaşacağız.”

NTV Haber 11.12.2009 - 08:25

Sabah 08.00 dolaylarında NTV yayınına katılan Bursa Valisi Şahabettin Harput, göçüğün akşam 19.30 saatlerinde dinamit patlatılması sonucunda yerin 220-250 metre derinliğinde meydana geldiğini açıkladı.

Patlamadan hemen sonra saat 21.00 itibariyle müdahale edildiğini belirten vali, yaklaşık 30 metrelik bir bölümde bir hafriyat kaldırma çalışmasının devam ettiğini, 5-6 metrelik bir bölümün geride kaldığını ve kısa sürede ulaşılacağını açıkladı.

Şahabettin Harput, çalışmaların yavaş yürütüldüğü eleştirilerine, göçüğün olduğu yerde5-6 kişinin çalışabilceği bir yer olduğunu söyleyerek cevap verdi.

'İHMAL VARSA ORTAYA ÇIKACAK'
Vali’nin yaptığı açıklamaya göre maden en son Mayıs ayında teftiş edilmiş. “Müfettişler ve savcılar burada” diyen Harput, ihmal varsa ortaya çıkarılacağını belirtti.

Şehabettin Harput, CHP Bursa Milletvekili Abdullah Özer’in patlama sonucunda 19 kişinin öldüğünü açıklamasını "talihsiz bir yorum" olarak değerlendirdi. Harput, CHP milletvekili Özer’in kendisinin olay alanına geç geldiği eleştirilerine de; “olay olduğu sırada Ankara’daydım. Olayı duyarduymaz Bakan’la birlikte buraya haretket ettik” sözleriyle cevap verdi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...