Vali köy yolu için konağını sattı

Van'da, içinde valilik makamı ile birlikte 12 adet işyerinin de bulunduğu konak, kırsal bölgelere su ve yol götürmek, okul yaptırmak amacıyla satıldı.

Haberler - Anadolu Ajansı 07.03.2010 - 20:26

Van'da, mülkiyeti İl Özel İdaresi'ne ait olan Vali konağı 9 milyon 165 bin liraya satıldı.

Valilikten yapılan açıklamaya göre, Şerefiye Mahallesi Ordu Caddesi'ndeki Vali Konağı ve 12 adet iş yeri, kırsal bölgelere su ve yol götürmek, okul yaptırmak amacıyla İl Encümeni tarafından 8 milyon 744 bin 395 TL muhammen bedelle satışa çıkarıldı.

İhale ilanlarının, şubat ayında Resmi Gazete başta olmak üzere, yerel ve ulusal basında yayımlanmasının ardından taşınmaz malların ihalesi 3 Mart 2010'da İl Özel İdaresi'nde yapıldı.

5 il genel meclisi üyesinin yer aldığı 11 kişilik İl Encümeni İhale Komisyonu'nca ihaleye katılan firmaların teklifleri, kapalı zarf usulü ile alındı.

2 firmanın katıldığı ihalede en yüksek rakamı 9 milyon 165 bin TL ile Y.T.Y. İnşaat Nakliye Turizm Madde Sanayi ve Limited Şirketi-Ahmet Çayırlı ortak girişim grubu verdi.

İhale komisyonu da verilen teklifleri, yaptığı değerlendirmenin ardından, onaylanmak üzere Van Valisi Münir Karaloğlu'na gönderdi.

Karaloğlu, incelemenin ardından kendisinin de ikamet olarak kullandığı konak ile birlikte 12 adet iş yerinin satışını onayladı.

Sayfa Yükleniyor...