Vali Mutlu: Kayıp başvurusu yok

İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, Gezi Parkı protestolarıyla ilgili kayıp başvurusunun bulunmadığını söyledi.

21.06.2013 - 12:13

Vali Mutlu: Kayıp başvurusu yok

İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, Gezi Parkı protestolarıyla ilgili gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Bir gazetecinin, "Gezi Parkı olaylarında bazı kayıplar bulunduğu ifade ediliyor. İstanbul Barosu da bu rakamı 9 olarak açıkladı. Bu konuda bilgi verebilir misiniz?" sorusu üzerine Mutlu, şunları söyledi:

"Bu olaylarla ilgili yapılan bir kayıp başvuru yok. Kayıplarla ilgili bize dün itibariyle yapılmış olan müracaatlarla baronun açıkladığı rakamlar çok farklı. Bu olaya ilişkin ciddi spekülasyonlar var. Yani pek çok kişi sanki kaybolmuş, bunlarla ilgili sıkıntı varmış şeklinde. Bizim kayıtlarımızda Gezi olaylarıyla ilgili herhangi bir kayıp müracaat yok. Ama İstanbulumuzda her gün kaybolan insanlarımız var. Bu ayrı bir konu. Ancak şu olaylarla ilgili bize bir müracaat olmadı. Ama olabilir. Her gün yeni bir müracaat gelebilir. Bunların hepsi de ayrı spekülasyonlar. Bunları da ifade etmek istiyorum. En son bilgiyi emniyetten aldıktan sonra, size yanlış bilgi vermemek için, sizinle paylaşacağım. Bunların hepsi spekülasyon. Ancak detaylı bilgiyi sizinle açık bir şekilde yazılı bir açıklama ile duyurmak daha yararlı olacak."

Vali Mutlu, olaylarla ilgili soruşturma kapsamında bir polis memurunun açığa alındığını, müfettişlerin incelemesinin sürdüğünü belirtti.

Mutlu, Yeniköy Parkı’nda dün akşam Gezi Parkı ile ilgili yapılan foruma saldırı iddiasının da incelendiğini söyledi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...