Vali Mutlu: Mizah açısından iyi bir tweet’ti

İstanbul’da Pazartesi günü etkili olan sağanak yağmurda Üsküdar’da çekilen bir fotoğraf için Karadeniz lehçesiyle ilginç bir tweet atan Vali Hüseyin Mutlu, eleştirilere yanıt verdi. Fotoğraf için “çok keyifli bir resim” ifadesi kullanan Mutlu, “Mizah itibariyle de iyi bir tweet’ti” diye konuştu.

NTV Haber 04.06.2014 - 15:35

Vali Mutlu: Mizah açısından iyi bir tweet’ti

İstanbul’da etkili olan yağış nedeniyle Üsküdar ilçesinde ilginç görüntüler yaşanmıştı. Sahil kesiminde çekilen bir fotoğrafta deniz ile kara adeta birleşmişti.

İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, yoğun yağış için sosyal medya sitesi Twitter’da yazdığı mesajda “Minibusüyle deniz seferlerini paşlatan cesur kaptanun Temel Reis oldiği ögrenildi. Hayurli yolcilikler...” ifadelerini kullanmıştı.

Vali Mutlu’nun tweeet’i sosyal medyada eleştirilere yol açmıştı.

Yaptığı açıklamada mesajına sahip çıkan Vali Mutlu, “Çok keyifli bir resim. Altına bir cümle yazdığınız vakit de biraz daha bunu insanlara esprili bir şekilde de paylaşmış oluyorsunuz. Mizah itibariyle de iyi bir tweet’ti diye düşünüyorum. O resme yapılan, o resmin kalitesine yapılan bir ekleme” diye konuştu.

Vali Mutlu, yağışın yarattığı olumsuz koşulları da yorumladı.

İstanbul Valisi Mutlu, şöyle konuştu: “Allah rahmeti biraz kuvvetliydi ve normalde mayıs, haziran ortalamalarının üstünde bir yağışı aldık. Ama olumsuzluklar açısından bakıldığında İstanbul’da bazı semtlerde, bazı evlerimizin bodrum katlarında özellikle su baskınları da yaşandı. Bunlara müdahaleler oldu. Tabii hiç olmaması arzu edilir. Ama zamanında yapılırken yol kot seviyelerinin altında inşaat yaparsanız böyle bol yağışlarda maalesef böyle olumsuzluklar yaşanabiliyor. Bunun tedbirlerini büyükşehir alıyor."

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...