Vali Mutlu'dan 1 Mayıs mesajı

İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, sosyal paylaşım sitesi Twitter'dan 1 Mayıs Emek ve Dayanışma günü dolayısıyla videolu bir kutlama mesajı yayınladı.

01.05.2014 - 09:40

Vali Mutlu'dan 1 Mayıs mesajı

Herkesin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nü kutlayan İstanbul Valisi, mesajında şunları söyledi:

"Bugün gün ağarırken sokağı temizleyen Ahmet'in, köşe başında sıcak simit aldığımız Murat'ın, duraktan bindiğimiz otobüsün şoförü Halil'in, yolu açmak için saatlerdir kavşakta bekleyen trafik polisi Ayhan'ın, okuduğumuz gazetenin muhabiri Özlem'in, her eve dönüşte bizi sevgiyle karşılayan eşimizin, Zonguldak'ta yerin yüzlerce metre altından kömür çıkaran Haydar'ın, buz gibi soğukta elleri nasır tutmuş inşaat işçisi Bekir'in, Giresun'da fındık toplayan Zeynep'in bayramı.

Bugün tek bir zümrenin, tek bir grubun değil tüm işçinin, tüm emekçilerin bayramı. Bugün hepimizin bayramı. 1856 yılında Avustralya'daki işçilerin yürüyüşüyle başlayan bu hareket, ülkemizde ilk kez 1923 yılında kutlandı. Artık 1 Mayıs resmi tatil günü olarak emek ve dayanışma etkinlikleri ile kutlanıyor. Bugünün sevgi ve hoşgörüyle, huzur ve güven içerisinde kutlanabilmesini diliyor, hepimizin Emek ve Dayanışma Günü'nü tebrik ediyorum."

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...