Afyonkarahisar'daki bir askeri mühimmat deposunda patlama meydana geldi.HABERE GİT

İlişkili Haberler


NTV canlı yayınına telefonla katılarak patlamaya ilişkin bilgi veren Afyonkarahisar Valisi İrfan Balkanlıoğlu, olayın terör saldırısı olmadığını kaydetti.

Patlamanın el bombalarının tasnif ve sayım işlemi sırasındaki bir kaza sonucu meydana geldiğini ifade eden Balkanlıoğlu şunları söyledi:

"Mühimmat deposunda el bombalarının tasnif ve sayım işlemi sırasında patlama oluyor. Kaza sonucu gerçekleşen patlama zincirleme patlamalara neden oluyor ancak başka bir depoya sıçramıyor.

Ölü olup olmadığını henüz bilemiyoruz. Şu anda 3 sivil 6 asker yaralımız var. Çalışmalar profesyonel bir şekilde devam ediyor. Sosyal medyada yayılan kan ihtiyacı olduğuna ilişkin haberler gerçeği yansıtmıyor. Bütün sağlık ekiplerimiz hazır vaziyette ve kan ihtiyacı yok.

Tasnif esnasında içeride bazı askerlerimizin olabileceği değerlendiriliyor. Henüz depoya tam ulaşılamadığı için verilen rakamlar şimdilik spekülasyon. Yangının diğer depolara sıçrama riski yok. Gerekli tedbirler alınmış durumda.

İnşallah milletçe bir acı yaşamayız. O bölgedeki yerleşim yerlerinde can ve mal emniyeti alındı. Olay mahalline yakın yerlerdeki yerleşim alanlarında yaşayanlar uzaklaştırıldı. Yangının çıktığı depoya bomba imha ekipleri müdahale ediyor. Yavaş ve dikkatlice müdahale ediliyor. Bu bir kaza, terör ya da sabotaj değil."