Vali ve milletvekili arasında gerginlik

Niğde'deki 19 Mayıs törenlerinde Vali ile MHP milletvekili arasında oturma yeri nedeniyle gerginlik yaşandı.

19.05.2009 - 19:31

Vali ve milletvekili arasında gerginlik

Niğde'de 19 Mayıs Atatürk'ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı törenleri 5 Şubat Stadyumu'ndaydı.

Törende, Niğde Valisi Sabahattin Öztürk, İl Jandarma Alay Komutanı Jandarma Albay Osman Nuri Erkan ve Niğde Belediye Başkanı Faruk Akdoğan şeref tribününde kendilerine ayrılan yerlere  oturdu.

Tören başlayacağı sırada MHP Niğde Milletvekili Mümin İnan, Vali Öztürk ile aynı sırada oturmak istedi. Görevlilerin, yerinin ikinci sırada olduğunu hatırlatması üzerine İnan, "Benim yerimin sizin yanınızda olması gerekmiyor muydu Sayın Valim?" diyerek tepki gösterdi.

Bunun üzerine, Vali Öztürk oturduğu yerden kalkarak, "Sayın vekilim, protokoldeki yeriniz burasıdır, isminiz yazıyor buyurun oturun" diyerek İnan'a kendine ayrılan yeri gösterdi.

Duruma tepki gösteren İnan, "Saygısızlık yapıyorsunuz ben buraya oturmam. Halkın arasından geldim, gider halkın arasında bayramı izlerim" diye konuştu.

Milletvekili İnan, daha sonra şeref tribününün altındaki bölüme inerek MHP İl Başkanı Hikmet Bekil ve vatandaşlarla birlikte töreni izledi. İnan, dereceye giren öğrencilerin ödüllerini protokol üyeleri ile birlikte verdikten sonra tekrar aynı yerine oturdu.

Tören sonunda gazetecilerin sorularını yanıtlayan Vali Öztürk, "Kendisine protokolde yer verildi. Kendisinin yeri orasıdır ama kendileri oturmadılar" dedi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...