Konya'da eski sevgilisi tarafından sokak ortasında öldürülen öğretmen Gülşah Aktürk ölmeden önce yazdığı dilekçesinde vali yardımsından hiç ummadığı bir cevap aldığını iddia etti.

27 yaşındaki öğretmen Van'da eski sevgilisinin tehditlerine maruz kalınca koruma istedi, talebi kabul edilmeyince de rapor alarak Konya'daki ailesinin yanına geldi.

Ancak onu takip eden eski sevgilisi hakan başar genç kadını sokak ortasında öldürdü.

Gülşah öğretmen katilinden kurtulmak için Van'da yetkililere başvurdu fakat dilekçesinde beklediği ilgiyi göremediğini savundu.

Van valisi ile görüşmek istediğini ancak milli eğitimden sorumlu vali yardımcısına yönlendirildiğini anlatan Gülşah vali yardımsından hiç ummadığı bir cevap aldığını iddia etti.

Gülşah öğretmen dilekçesine "vali yardımcısı en kötü ihtimalle öleceğimi, ölümün hak olduğunu kaçış olmadığını, hiç olmadı istifa edebileceğimi, yanımda biber gazı ile gezmem gerektiğini söyledi" diye yazdı.

Van valiliği ise vali yardımcısının genç öğretmene basında iddia edildiği gibi sözler sarfetmediğini, öğretmeni teselli edip sorunun çözümünde yardımcı olduğunu açıkladı.

Açıklamada ayrıca genç kadının bu görüşme sayesinde koruma talep edip, savcılığa başvurmasının sağlandığı belirtildi.