Vali yardımcısı protesto mitinginde

Denizli'de hükümetin ekonomi politikalarını protesto mitinginde ilginç bir ayrıntı dikkat çekti, eylemciler arasında Denizli Vali Yardımcısı da vardı.

NTV Haber 08.03.2009 - 23:20

Ekonomik krizden en büyük zarar gören kentlerin başında gelen tekstil şehri Denizli'de işçiler düzenlenen mitingde seslerini duyurdu.

Miting alanına kadar slogan atarak yürüyen binlerce kişi, 'İşten çıkartılanlar geri alınsın', 'Krizin bedelini kadınlar ödemeyecek' ve 'Yetti gari' yazılı pankartlar taşıdı.

Miting alanında doğu illerinde valilikler tarafından seçim öncesi yapılan beyaz eşya yardımlarına da tepki vardı. Üzerinde 'Bir oya bir buzdolabı' yazan buzdolabı ile çamaşır makinesi maketleri parçalandı.

Denizli Vali Yardımcısı İsmet Akyol, konuşmaları eylemcilerle birlikte izledi. Gazetecilerin sorularını yanıtlamayan Akyol, çevresindekilerle de sohbet etti.

Mitingde KESK Genel Başkanı Sami Evren, son 4 ayda 600 bin emekçinin işini kaybettiğini belirterek hükümete seslendi:

"Şu yoksul halkın mallarını, rafinerisini, TEKEL'ini, Telekom'unu, limanını satarak toplanan paraları, dış borçların faizine yetiştiremediniz. İstihdamı  artırıcı, işsizliği, yoksulluğu azaltıcı önlemler almadınız. İşinden gücünden ettiğiniz insanları sadakayla avutmaya kalkıştınız."

Türk Mühendis Mimar Odaları Birliği Başkanı (TMMOB) Genel Başkanı Mehmet Soğancı'da ekonomik krizin faturasının halka kesildiğini, halkın bu bedeli ödemeyeceğini söyledi.

Vali yardımcısı Akyol miting sonunda eylemcilerle birlikte alandan ayrıldı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...