Validen 'Balyozcu' komutana teşekkür

Darbe girişiminden bir gün sonra Iğdır İl Jandarma Komutanlığına getirilen Kurmay Albay Kahraman Dikmen'e, kentin valisinden, mücadelesi nedeniyle teşekkür geldi.

Anadolu Ajansı 05.08.2016 - 09:48 | Son Güncelleme : 05.08.2016 - 09:53

Validen 'Balyozcu' komutana teşekkür
Iğdır Valisi Ahmet Turgay Alpman ile Kurmay Albay Kahraman Dikmen

Iğdır Valisi Ahmet Turgay Alpman, darbe girişimi nedeniyle tutuklanan İl Jandarma Komutanı Albay Mustafa Ulus'un yerine atanan ve 3 yıl Balyoz davasından dolayı tutuklu kaldıktan sonra beraat eden Kurmay Albay Kahraman Dikmen'e, 'kahramanca' mücadelesinden dolayı teşekkür etti.

İl Jandarma Komutanlığına darbenin ertesi gün atanan Kurmay Albay Kahraman Dikmen'i Ak Parti Iğdır İl Başkanı Ahmet Tutulmaz ve bazı sivil toplum örgüt temsilcileri ile birlikte ziyaret eden Vali Alpman, şunları söyledi:

"15 Temmuz'da ülkemize yönelik yapılan darbe girişimi ilimizde de baş göstermiştir. Biz de halkımızla birlikte bu darbe girişiminde bulunlara karşı durmuş ve vatanımızı savunmuştuk.

Iğdır'a yeni atanmasına rağmen o gece jandamamızda herhangi bir hareketlilik olmamıştır. İsmi gibi kahramanca mücüdele eden komutanımızı ziyarete geldik. Kendisine ve personeline bir kez daha teşekür ediyorum."

Sayfa Yükleniyor...