Valinin çektiği 'yuh' pankart oldu

Antalya'da YGS'deki şifre iddialarını protesto eden gruba 'yuh' çeken Vali Yardımcısı için bugün 'İmamın Borazan'ı Sus' yazılı pankartlar açıldı.

Valinin çektiği 'yuh' pankart oldu

Antalya'da dün YGS'yi protesto için yürüyüş gerçekleştiren Türkiye Komünist Partisi (TKP) üyesi gruba 'yuh' çeken Vali Yardımcısı Metin Borazan, bu kez aynı grup tarafından protesto edildi.

Üzerinde 'İmamın Borazan'ı Sus' yazılı dövizler taşıyarak Yavuz Özcan Parkı'na kadar gelen TKP'li grup adına Antalya birinci sıra milletvekili adayı Levent Tunçel bir açıklama yaptı.

Sık sık sloganların atıldığı açıklama sırasında Metin Borazan'ın derhal görevden alınması ve hakkında hukuki ve idari soruşturma açılmasını isteyen Levent Tunçel, şöyle konuştu:

"Dün Antalya'da skandal bir olay yaşanmıştır. Antalya'da solcu liselilerin ve TKP'li öğrencilerin YGS'deki şifre skandalına karşı yaptıkları protesto gösterisi sırasında Antalya Vali Yardımcısı Metin Borazan, Fethullah Gülen ve AKP'ye karşı atılan sloganları hazmedememiş ve geleceği cemaat ve AKP'nin şifreli oyunlarıyla çalınan lise ve dershane öğrencisi gençleri elini borazan yaparak yuhalamıştır.

Basılmamış kitapların toplatıldığı, hukukun ayaklar altına alındığı bir ülkede devletin vali yardımcısı konumunda bulunan kişi AKP'yi protesto edenleri yuhalama ve fotoğraflarını çekerek fişleme cüretini kendinde görebilmektedir. Metin Borazan'ın görevi vali yardımcılığı mıdır yoksa hafiyelik midir?

Metin Borazan, cemaate olan bağlılığını ve itaatini kanıtlamak istiyorsa AKP'den aday olarak seçimlere girebilir ve rahatça borazanlık yapabilir. Hatta üstün hizmetlerinden dolayı Pensilvanya Valiliği'ne de atanabilir ancak Antalya Vali Yardımcılığı makamını daha fazla işgal etmemelidir."

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...