Vali'ye öğretmenler günü sürprizi

24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla Hakkari'de düzenlenen programda, eğitimciler Vali Necmettin Kalkan'a sürpriz yaparak lise öğretmeniyle internet üzerinden görüştürdü.

Anadolu Ajansı 24.11.2013 - 21:48

Vali'ye öğretmenler günü sürprizi

Öğretmenler Günü dolayısıyla İl Milli Eğitim Müdürlüğünce Atatürk Kültür Merkezi'nde düzenlenen törende İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran, günün anlam ve önemine ilişkin bir konuşma yaptı.

Daha sonra törene katılan Vali Necmettin Kalkan'a sürpriz yapan eğitimciler, Malatya'da lisede öğrenim gördüğü sırada Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersine giren Ömer Osman Çelik'e internet üzerinden görüntülü olarak bağlandı.

Vali Kalkan, kürsüde kurulu bilgisayardan öğretmeni ile görüntülü olarak sohbet etti.

Yapılan sürprizden haberi olmadığını belirten Kalkan, "Kim bunu süprizi düşünmüşse kendisine çok teşekkür ediyorum. Sabah öğretmenimi telefonla arayarak Öğretmenler Günü'nü kutlamıştım. Bu vesiliyle de sizlerin huzurunda tekrar kutluyorum. Meslek hayatımda hiç bu kadar heyecanlanmamıştım" dedi.

Ömer Osman Çelik'in kendisinde farklı bir izi olduğunu ifade eden Kalkan, ilk namaz surelerini Çelik'ten öğrendiğini söyledi.

Vali Kalkan'dan övgüyle bahseden Çelik ise öğrencisinin çok başarılı, dürüst ve ahlaklı bir öğrenci olduğunu kaydetti.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...