Valiyi kızdıran görüntü

Ardahan’da merkeze bağlı Sugöze Köyü’ndeki hatıra ormanını görmek isteyen Vali Seyfettin Azizoğlu, hayal kırıklığı yaşadı. Orman İşletme Müdürüne talimat veren Vali Azizoğlu, 1 hafta içinde aynı araziye tekrardan fidan dikilmesini istedi.

17.04.2014 - 12:20

Valiyi kızdıran görüntü

Ardahan İl Özel İdaresi’nin 2014 yılı çalışma sezonu için hazırlanan törenine katılmak üzere merkeze bağlı Ağzıpek Köyü’ne giden Vali Seyfettin Azizoğlu, Ardahan Belediye Başkanı Ak Parti’li Faruk Köksoy ve Orman İşletme Müdürü Ethem Kara ile birlikte Sugöze Köyü’ndeki 6 dönümlük, etrafı çitlerle çevrili orman alanında incelemede bulundu.

Geçen yıl dikilen binlerce fidanın hayvanların otlatılması yüzünden tahrip edildiğini ve çalılardan başka bir şey kalmadığını gören Vali Azizoğlu, Orman İşletme Müdürü Ethem Kara’ya "Fidanlar nerede?" diye sordu.

"Hayvanlar tarafından tahrip edilmiş" yanıtı alan Vali Seyfettin Azizoğlu, bir hafta içinde yeniden ağaçlandırılma yapılmasını ve bunların iyi bir şekilde korunması için gereken önlemlerin alınması talimatı verdi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...