Van Çaldıran'da 6 asker şehit oldu

Van'ın Çaldıran ilçesinde terör örgütü PKK üyelerinin yola döşediği patlayıcı zırhlı askeri aracın geçişi sırasında infilak ettirildi, aralarında bir binbaşının da bulunduğu 6 asker şehit düştü, 3 asker de yaralandı.

Haberler - NTV Haber - Anadolu Ajansı - DHA 24.05.2016 - 18:54 | Son Güncelleme : 25.05.2016 - 00:45

Van Çaldıran'da 6 asker şehit oldu

Çaldıran'ın Soğuksu Köyü Gülizar mezrası yakınlarında teröristlerce yola döşenen el yapımı patlayıcı, askeri zırhlı aracın geçişi sırasında infilak ettirildi.

Olayda araçta bulunan İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Kıvanç Cesur ve 3 asker şehit düştü, 1'i ağır 4 asker de yaralandı. 

Yaralı askerlerden durumu ağır olan birinin daha şehit olmasıyla şehit sayısı 6'ya yükselirken, yaralı 2 asker ise tedavi altına alındı.

GENELKURMAY'DAN AÇIKLAMA

Genelkurmay Başkanlığı'ndan, Van'da askeri aracın geçişi sırasında gerçekleştirilen terörist saldırının ardından bölgeye taarruz helikopterlerinin ve insanlı keşif uçağının sevk edildiği belirtilerek, karadan ve havadan takviye birliklerle teröristlerin etkisiz hale getirilmesi maksadıyla operasyonlara devam edildiği bildirildi.

TERÖRİSTLER AYNI BÖLGEDE 6 TIR'I ATEŞE VERMİŞTİ

Terör örgütü PKK mensupları aynı bölgede sabah saatlerinde durdurdukları 6 tırı ateşe verdikten sonra kaçmıştı. Kaçan teröristlerin yakalanması için bölgede hava destekli operasyon başlatılmıştı. Terör saldırısı nedeniyle Çaldıran-Doğubeyazıt karayolunda güvenlik gerekçesiyle trafik bir süre kontrollü sağlanmıştı.

Binbaşı Kıvanç Cesur
Binbaşı Kıvanç Cesur

MUĞLA'YA ŞEHİT ATEŞİ DÜŞTÜ

Şehit Binbaşı Kıvanç Cesur'un Muğla'daki kardeşine şehadet haberi iletildi.

Menteşe Kaymakamı Zeki Arslan, Muğla İl Jandarma Komutan Vekili Albay Selahattin Özenli, şehit Binbaşı Cesur'un Muğla'nın Menteşe ilçesi Menteşe Kooperatifleri'ndeki evine giderek kardeşine şehadet haberini verdi.

Bu sırada ambulans ve sağlık ekipleri, şehit yakınları için evin önünde hazır bekletildi.

Haberi alan şehit Cesur'un kardeşi Muğla Sağlık Müdürlüğü Kamu Sağlık Hizmetleri Şube Müdürü Volkan Cesur, gözyaşı döktü.

Uzman Çavuş Emre Türkmen
Uzman Çavuş Emre Türkmen

Haberin ardından Cesur'un evinin balkonuna Türk bayrakları asıldı. Mahalle'deki vatandaşlar da evlerine Türk Bayrakları astı.

Şehit Uzman Çavuş Emre Türkmen’in acı haberi, Nevşehir’in Hacıbektaş ilçesinde oturan ailesine verildi.

Şehit Uzman Çavuş Emre Türkmen’in Nevşehir’in Hacıbektaş ilçesi Çayırbağ Küme evlerinde oturan ailesine acı haber, Hacıbektaş İlçe Jandarma Komutanı Ahmet Boyacıoğlu tarafından verildi.

Acı haberin ardından anne Zehra Türkmen sinir krizi geçirdi. Sinir krizi geçiren anneye sağlık görevlileri müdahale etti.

43 yaşındaki şehit Jandarma Uzman Çavuş Murat Sarıgül’ün acı haberi Bitlis'in Ahlat ilçesindeki babaevine ulaştı.  

Van'ın Çaldıran ilçesinde teröristlerin bombalı tuzağı sonucu şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Murat Sarıgül’ün (43) Bitlis'in Ahlat ilçesinde yaşayan ailesine acı haber, Ahlat Kaymakamı Bülent Tekbıyıkoğlu, Belediye Başkanı A. Mümtaz Çoban, İlçe Jandarma Komutanı Ahmet Zafer Bayram ve İlçe Emniyet Müdür Vekili Erdem Yaban tarafından verildi.

Uzman Çavuş Murat Sarıgül
Uzman Çavuş Murat Sarıgül

Tayini kısa bir süre önce İzmir'e çıkan şehit Jandarma Uzman Çavuş Murat Sarıgül’ün emekliliğine az bir zaman kaldığı öğrenildi.

Geçici görevle Van Çaldıran'da bulunan şehit Sarıgül'ün evli ve iki çocuk babası olduğu öğrenildi. 

Şehit Uzman Çavuş Ferdullah Kaygusuz'un acı haberi babaevine ateş düşürdü. 

Van’da şehit düşen Ferdullah Kaygusuz'un acı haberini, Samsun Ayvacık İlçe Garnizon Komutanı Jandarma Yüzbaşı Eren Yüksel, Çarşamba İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Binbaşı Ramazan Ünal, Ayvacık Belediye Başkanı Mustafa Belur ailesine verdi.

Acı haberi öğrenen aile sinir krizleri geçirirken, sağlık görevlileri aileye müdahalede bulundu. 

Uzman Çavuş Ferdullah Kaygusuz
Uzman Çavuş Ferdullah Kaygusuz

Van’da şehit düşen Ferdullah Kaygusuz'un babaevi Türk bayrakları ile donatıldı. 

Şehit Jandarma Astsubay İbrahim Tıraş’ın Gaziantep’in Nurdağı ilçesindeki baba ocağına ateş düştü.  

Nurdağı İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Vahit Sağdıç, Emniyet Müdürü Hacı Mustafa Arslan ve askeri yetkililer, Yavuz Selim Mahallesi'nde oturan şehit astsubayın babası Abdulmutallip ile annesi Elif Tıraş'ın evine giderek acı haberi verdi.

4 çocuklu ailenin en küçük çocuğu olan 25 yaşındaki şehit Astsubay İbrahim Tıraş’ın diğer iki ağabeyinin de uzman çavuş olarak orduda görev yaptığı öğrenildi. Fenalık geçiren şehit astsubayın yakınları askeri yetkililer tarafından teselli edilirken, eve Türk bayrakları asıldı.

EŞİ 5 AYLIK HAMİLE 

Şehit astsubayın geçtiğimiz yıl evlendiği eşi İpek Tıraş’ın ise 5 aylık hamile olduğu öğrenildi. Şehit astsubayın 1 hafta önce tayininin Kahramanmaraş’a çıktığı ancak görev sonunu beklediği öğrenildi. 


Şehit Astsubay İbrahim Tıraş’ın yarın Van'da yapılacak askeri törenin ardından Gaziantep’in Nurdağı ilçesine getirilerek, burada toprağa verileceği bildirildi.

Sayfa Yükleniyor...