Van'da 3 terörist ölü ele geçirildi

Genelkurmay Başkanlığı, Van'ın Erciş ilçesinde bir astsubayın şehit edildiği operasyon sonucunda, 3 teröristin ölü ele geçirildiğini bildirdi.

Anadolu Ajansı 14.11.2015 - 13:36

genel-kurmay.jpg

Van'ın Erciş ilçesinde bir astsubayın şehit edildiği operasyonda, 3 terörist ölü ele geçirildi, teröristlerle işbirliği yaptığı gerekçesiyle gözaltına alınan 5 kişiden 2'si ise tutuklandı.

Genelkurmay Başkanlığının internet sitesinde "önemli yurt içi olaylar" ile ilgili bilgilere yer verildi.

Buna göre, Erciş'te bir astsubayın şehit edildiği operasyon sonucunda 3 teröristin öldürüldüğü, 1 kalaşnikof, 1 biksi makinalı tüfek ve 1 tabanca ele geçirilirken, teröristlerle işbirliği yaptığı gerekçesiyle gözaltına alınan 5 kişiden 2'si de tutuklandı.

Diyarbakır Kulp-Lice karayolunda teröristlerin 50 metre aralıklarla yola döşediği 2 adet 100'er kiloluk el yapımı patlayıcı, teröristlerin Siirt'in Pervari ilçesi ile Irak'ın kuzeyindeki Kandil bölgesinde kullandığı barınak, toprak altı sığınak ve silah mevzileri hava harekatıyla imha edildi.

SIĞINAKLARDA MÜHİMMATLAR ELE GEÇİRİLDİ

Diyarbakır'ın Silvan ilçesinde devam eden operasyonlar kapsamında, bölücü terör örgütü üyelerine ait 4 kalaşnikof, 1 mavzer piyade tüfeği, 2 tabanca, 1 RPG-7 roketatar ile 5 mühimmatı, 5 av tüfeği ve 1 pompalı tüfek, 669 hafif silah mühimmatı, 300 metre kablo ve tıbbi malzeme ile 7 el yapımı patlayıcı ele geçirildi.

Ağrı Doğubayazıt'ta icra edilen operasyonda tespit edilen, bölücü terör örgütüne ait 6 sığınakta, bin 900 kilogram amonyum nitrat (38 çuval), kullanıma hazır 37 el yapımı patlayıcı, 12 biksi makinalı tüfek mühimmatı, 1 M-16 şarjörü ve 30 adet fişeği, patlayıcı madde hazırlanması konusunda bilgilerin yer aldığı not defteri, 1 akü, 1 pil şarj cihazı, 1 büyük, 1 küçük tüp, 30 metre kablo, 2 mazot bidonu ile çok sayıda muhtelif giyim, yaşam ve sıhhiye malzemesi elde edildi.

Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesinde icra edilen operasyonda ise bulunan sığınakta 1 savunma tipi el bombası, 15 el bombası fünyesi, 2 antitank roket başlığı, 30 M-16 piyade tüfeği mühimmatı, 1 büyük tüp ile çok sayıda muhtelif giyim, yaşam ve sıhhiye malzemesi ele geçirildi.

Ayrıca Bingöl'de icra edilen operasyonda bulunan 9 sığınakta da, 500 kilogram amonyum nitrat, 200 metre kablo, 1 akü, 12 büyük pil, 1 şişme bot, 3 hava pompası, yere gömülü halde 1 tane 5 tonluk boş plastik su tankı ve çok sayıda muhtelif giyim, yaşam ve sıhhiye malzemesine el konuldu.

Sayfa Yükleniyor...