Van'da çatışma: 2 şehit

Van'ın Bahçesaray ilçesinde devriye görevindeki güvenlik güçleriyle teröristler arasında çatışma çıktı. Çatışmada 2 köy korucusu şehit oldu, 1 asker de yaralandı.

Haberler - Anadolu Ajansı 06.07.2012 - 22:35

Van'da çatışma: 2 şehit

Bahçesaray ilçesinde teröristlerle çıkan çatışmada, 2 korucu şehit oldu, 1 asker yaralandı.

Edinilen bilgiye göre, ilçe merkezine bağlı Liman Mahallesi'nde devriye görevini sürdüren güvenlik güçleri, bir grup terörist ile sıcak temas sağladı.

Çıkan çatışmada geçici köy korucuları Mehmet Emin Yabalak ve Medeni Talyak şehit oldu, bir uzman çavuş da yaralandı.

Bahçesaray Devlet Hastanesi'nde yapılan ilk müdahalenin ardından helikopterle Van'a sevk edilen yaralı asker, Van Asker Hastanesi'nde tedavi altına alındı.

Çatışmanın halen devam ettiği bölgede, hava destekli geniş çaplı operasyon başlatıldığı öğrenildi.

ERDOĞAN'DAN BAŞSAĞLIĞI
Başbakanlık Basın Merkezi'nden yapılan açıklamada, Başbakan Erdoğan'ın, Van'da 2 geçici köy korucusunun şehit olması nedeniyle İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin'e başsağlığı mesajı göndererek, üzüntülerini ilettiği belirtildi.

TUNCELİ'DE YOL KESTİLER
Tunceli ve Elazığ'dan da saldırı haberleri geldi. Tunceli'de kesen PKK'lılar 5 tır ile 1 tankeri ateşe verdi. Örgüt üyeleri ayrıca Uzuntarla kırsalında askeri konvoya teröristlerce roketatarlı saldırı düzenlendi.

Elazığ'da ise teröristlerin hedefinde trenler vardı. Raylara yerleştirilen mayının patlaması sonucu 5 vagon raydan çıktı.

Saldırılarda ölen ya da yaralanan olmadı.

Sayfa Yükleniyor...