Van'da depremin vurduğu evleri rüşvet yıktı!

Van'da depremlerde hasar gören binalarla ilgili raporların ‘rüşvet’ karşılığı değiştirildiği iddiası üzerine soruşturma açıldı. Aralarında İl Afet Acil Durum Müdürlüğü'nde görevli bazı memurların da olduğu 10 kişi gözaltına alındı.

24.07.2012 - 06:43

Van'da depremin vurduğu evleri rüşvet yıktı!

Van polisi, dün saat 04.00 sıralarında, İl Afet Acil Durum Müdürlüğü’nde (AFAD) hak sahipliği bürolarında çalışan personelin evine, depremlerde hasar gören binaların raporlarının rüşvet karşılığı değiştirildiği iddiasıyla operasyon düzenledi.

10 kişi, rüşvet ve evrakta sahtecilik suçlamasıyla gözaltına alındı.

Polis, daha sonra Van- Erciş karayolu üzerindeki AFAD binasını aradı. Bazı belge ve bilgisayarların hard disklerine el kondu.

Van Valiliği’nden yapılan açıklamada, özetle şöyle denildi:

"Valiliğe, bir takım şahısların organize hareket ederek, rüşvet alıp, bilgisayar sistemi üzerinden, binaların AFAD tarafından yapılan hasar durumlarını değiştirdikleri ihbarı gelmiştir. Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi’ne (KOM) verilen talimat üzerine, Cumhuriyet Başsavcılığı’nın izniyle soruşturma başlatılmıştır. Rüşvet ve resmi belgede sahtecilik suçlarını işledikleri iddiası ile 7’si İş-Kur elemanı 3’ü dışarıdan olmak üzere toplam 10 kişi gözaltına alınmıştır."

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...