NTV

Van'da kaybolan 8 yaşındaki Berhan'ın cesedi bulundu

Türkiye
180303-van-çocuk.jpg

Van'ın Edremit ilçesinde kaybolan 8 yaşındaki Berhan Kıyak'ın cesedi bulundu.

Van'ın Edremit ilçesi Çiçekli Mahallesi'nde akşam saatlerinde oynamak için evinden çıkan ve bir daha dönmeyen Berhan Kıyak'tan haber alamayan ailesi, durumu jandarma ve polise bildirdi.

Olay yerine gelen İlçe Jandarma Komutanlığı, Ulusal Medikal Kurtarma (UMKE) ve İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) ekipleri, çocuğu bulmak için çalışma başlattı.

Kurtarma ve güvenlik ekipleri, özellikle çocuğun mahallenin içinden geçen tarihi Şamran Kanalına düşmüş olabileceği ihtimali üzerine bölgedeki baraj kapaklarının kapatılmasını istedi.

Baraj kapaklarının kapatılmasıyla su seviyesi düşürüldü. Arama çalışmaları bu yönde yoğun şekilde devam etti. Kayıp çocuğun bulunması için başlatılan çalışmalara havanın kararması nedeniyle ara verildi.

Şamran kanalında ve çevresinde sabahtan saatlerinden itibaren başlatılan arama çalışmaları sonucu, çocuğun cesedine evlerine yaklaşık 4 kilometre mesafedeki kanal içerisinde ulaşıldı.

Savcının olay yerine gelmesiyle sudan çıkarılan Berhan'ın cansız bedenine detaylı otosi için SBÜ Van Eğitim Ve Araştırma Hastanesi morguna kaldırldı. Tahkikatın devam ettiği belirtildi.

ETİKETLER