'Varsa bir babayiğit darbeyi aklından geçirsin'

Başbakan yardımcısı Bülent Arınç, darbeyi koruyan hükümleri anayasadan kaldırdıklarını belirterek, "Bundan sonra varsa bir babayiğit, darbe yapmayı aklından geçirsin bakalım" dedi.

26.11.2011 - 16:07

'Varsa bir babayiğit darbeyi aklından geçirsin'

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, partisinin Bursa Gemlik’teki ilçe kongresinde konuştu.

Arınç, “27 Nisan Muhtırası’nı hatırlarsınız. Bu, kırılma noktasıydı. Demokrasi düşmanlarının yargı önüne çıkmasını sağladık. Darbecileri koruyan hükümleri referandumda kaldırdık. Şimdi 12 Eylülcü’ler, 28 Şubatçılar yargı önünde hesap vermeye hazırlanıyor. Bundan sonra varsa bir babayiğit darbe yapmayı aklından geçirsin bakalım" şeklinde konuştu.

'AYRIMCILIĞI KALDIRDIK'
Türkiye'de artık sosyal beraberliğin, toplumsal kardeşliğin çok iyi bir noktada olduğunu belirten Arınç, ayrımcılığı kaldırdıklarını, insan hakları ihlallerine son verdiklerini savundu.

"İMAM HATİPLERE KEM GÖZLE BAKANLAR YANILDILAR”
Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Türkiye'de imam hatip liselerinin, ilahiyat fakültelerinin kuruluşunun 60 yıla yaklaştığını belirterek, bu okulların bir mecburiyetten kurulduğunu söyledi.

Anadolu insanının çocuklarının en iyi okullarda, en iyi öğretmenlerle, en iyi ders kitaplarıyla yetişmesini istediğini dile getiren Arınç, “Akıllı olsun iyi yetişsin, üniversiteye gitsin, memleketine hizmet etsin. Bir ölçüde dininden maneviyatından uzak kalmasın. 3-5 dersin okutulmasıyla fazladan, çocuklarımız, manevi hayatlarında, milli ve kültürel değerlerinde biraz daha fazla iyi yetişsin. Halk bunu istedi. 1950 öncesi ve sonrası bu düşünce kabul gördü” şeklinde konuştu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...