İlişkili Haberler

Önceki gün cinayete kurban giden Vatan Şaşmaz son yolculuğuna uğurlandı.

Şaşmaz için Çengelköy'de Güzeltepe Birlik Camii'nde öğle namazına müteakip cenaze namazı kılındı.

Cenaze için cami avlusu sabah erken saatlerden itibaren doldu. Cami avlusunda ayakta durmakta güçlük çeken Şaşmaz’ın annesi Safiye Şaşmaz ve 5 aylık hamile eşi Yasemin Adalı burada bir sandalyede oturdu. Anne Şaşmaz ve eşi Adalı’nın gözyaşlarını tutamadığı görüldü. Anne Şaşmaz ve Yasemin Adalı daha sonra taziyeleri kabul etti.

Vatan Şaşmaz'ın naaşı buradaki cenaze namazının kılınmasının ardından Çengelköy Mezarlığı'nda toprağa verildi.

Cenaze töreninde Vatan Şaşmaz'ın annesi (solda) ve eşi yan yana oturdu.
Cenaze töreninde Vatan Şaşmaz'ın annesi (solda) ve eşi yan yana oturdu.

ÜNLÜLER AKIN ETTİ

Cenaze namazı için çok sayıda ünlü isim buraya akın etti. Tamer Karadağlı, Pınar Altuğ, Ferdi Akarnur, Yusuf Adalı, Metin Uca, Melike Öcalan, Yaşar Alptekin, Saruhan Ünel ve Tuğba Özay başta olmak üzere çok sayıda ünlü isim ve sevenleri camiye geldi.

SON SAHNEYİ BİRLİKTE OYNAMIŞLARDI

Vatan Şaşmaz'ın oynadığı dizideki rol arkadaşı ve son sahnede birlikte oynadığı Ferdi Akarnur da erken saatlerden itibaren camideydi. Şaşkınlığını gizleyemeyen Akarnur, "10 yıldır çalışıyoruz. Hiç kimseyi kırmamış bir insan. Ağzından bugüne kadar kötü bir laf duymadık. Bu nasıl bir şey. Aklımız hayalimiz almadı" diye konuştu.

Vatan Şaşmaz'ın rol arkadaşları Pınar Altuğ ve Tamer Karadağlı.
Vatan Şaşmaz'ın rol arkadaşları Pınar Altuğ ve Tamer Karadağlı.

KARADAĞLI: ŞOKTAYIZ

Haberi, Çocuklar Duymasın'ı izlerken aldığını söyleyen Tamer Karadağlı, "Çok üzgünüz, şoktayız" dedi. Herkesin aynı hisleri yaşadığını söyleyen Pınar Altuğ da, "Zor bir gün hepimiz için" diye konuştu.

ÖZAY: KISA SÜRE ÖNCE KONUŞMUŞTUK

Çok sarsıldığını söyleyen Tuğba Özay da Vatan Şaşmaz'la kısa bir süre önce görüştüklerini söyleyip, "Gelecekten konuştuk. Baba olmayı çok istediğini söylemişti. '43 yaşındayım, 60'ıma geldiğimde çocuğum ergen olacak' dedi. 'O yüzden sen de elini çabuk tut' demişti "diye konuştu.

Basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Vatan Şaşmaz ile birlikte sunuculuk yapan Melike Öcalan, “Bir sürü şey konuşuluyor. Bu olaylardan sonra. Eğer evli ve bebek bekleyen bir adam, ortada bir yerde karşısındaki kişiye laf anlatmaya çalışsaydı karşısındaki kim bilir neler yazılırdı. Tabi koruyacak ailesini. Vatan öyle biri zaten. Şu anda bir can gitmiş. Ve bu çok iyi, çalışkan, temiz, efendiliğinden başka hiçbir şeyini görmediğimiz biri. Otel odasında olması bir şey ifade etmiyor. Tabii ki de bir laf anlatacaksa bebeğini ve eşini korumak için ortada bir yerde anlatamazdı” dedi.

Şarkıcı Sinan Özen, olaya ilişkin son görüntüleri izlediğini belirterek, "Halen şoktayım. Dün sabaha kadar uyuyamadım. 1 ay falan oldu görüşmeyeli ama sık sık telefonda görüşüyorduk. İyi bir arkadaşımdı" diye konuştu.

Şarkıcı İzzet Yıldızhan, Vatan Şaşmaz ile en son bir organizasyonda bir arada olduklarını anlatarak "Gerçekten çok üzücü bir olay. Çok yakın zamanda iki gecede birlikteydik. Çok samimi bir arkadaşımdı" dedi.

Şarkıcı Mustafa Ceceli ise en son 12 Haziran'da birlikte olduklarını dile getirerek, "Çok iyi bir insandı. Pırlanta kalpliydi. Güler yüzlüydü. Şaşkınım. Hepimizin başı sağ, onun da mekanı cennet olsun" ifadelerini kullandı.

O DA CENAZE TÖRENİNDE

Vatan Şaşmaz'ı silahla vurarak öldüren eski manken Filiz Aker'in yeğeni Dora Ercan'ın da Şaşmaz'ın cenaze törenine katıldığı görüldü.