Oyuncu ve sunucu Vatan Şaşmaz'ı bir otel odasında silahla vurarak öldürdükten sonra intihar eden Filiz Aker için bugün öğle namazının ardından Tuzla Sultan 1. Ahmet Camii'nde cenaze töreni düzenlendi.

Cenaze törenine Aker'in ablası Eda Eren, olay günü olayın gerçekleştiği otelde bulunan yeğeni Dora Ercan ve yakınları katıldı.

Cezaevinde bulunan ağabeyi Sümer Bayer de izin alarak cenaze törenine geldi.

Cenaze töreninden önce gazetecilere açıklama yapan Filiz Aker'in ablası Eda Eren, Şaşmaz ve Aker için çok üzgün olduğunu belirterek, "Rabbim affetsin onu, nurlar içinde yatsın. İki can almak çok günah. Katillik çok kötü; o da çok büyük günah, biliyorum” diye konuştu.

Kardeşinin mezarını önceden hazırladığını belirten Eda Eren, “Bana 'sana da yaptırdım' dedi. Süleyman ağabeyimin de mezarını almış. 'Sen kafayı yedin ama hadi hayırlısı' dedim. 'Sen öyle san, ben bildiklerimi biliyorum, sen bilmezsin' dedi" ifadelerini kullandı.

Ağabey Sümer Bayer ise "Sevenlerimizin, özellikle benim başım sağ olsun. Vatan arkadaşımızı da Allah nur içinde yatırsın, ailesine sabır versin. Hayatımda ağlamamıştım, ama bugün benim kızım beni ağlattı. Onun bana çok önemli vasiyeti oldu, bilmem gereken her şeyi bana söyledi. Hepsi bende saklı. Önümüzdeki günlerde bilmeniz gereken bir şey olursa sizlere söyleyeceğim” dedi.

Vatan Şaşmaz ve Filiz Aker’in olaydan önce buluştuğunu öne süren Bayer, "Bıraktığı mektubu hem okuyup hem ağladım, sonra da yaktım banyoda. O benim sadece hafızamda kalacak. Bu iş böyle bitmemeli, bitmeyecek” diye konuştu.

Filiz Aker'in cenazesi, öğle namazının ardından kılınan cenaze namazında sonra Tuzla Mezarlığı'nda iki ay önce kendi yaptırdığı mezarda toprağa verildi.

İlişkili Haberler

İlişkili Haberler