Vekil oğluna 4, polise 8.5 yıl

Hatay Dörtyol İlçe Emniyet Müdürlüğü’nde polisleri teşhis için sıraya dizdiren milletvekili oğlu İstemi Kağan Türkoğlu, arkadaşı ve 3 polis hakkında toplam 21.5 yıla kadar hapis cezası istendi.

27.10.2012 - 10:56

Vekil oğluna 4, polise 8.5 yıl

Hatay Dörtyol İlçe Emniyet Müdürlüğü’nde tartıştıkları polisleri teşhis etmek için sıraya dizdiren AK Parti Hatay Milletvekili Bayram Türkoğlu’nun oğlu İstemi Kağan Türkoğlu ve AK Parti Dörtyol Gençlik Kolları Başkanı Ömer Uzun hakkında başlatılan soruşturma tamamlandı.

Dörtyol Başsavcılığı’nca hazırlanan iddianamede İstemi Kağan Türkoğlu, Ömer Uzun ve 3 polis hakkında toplam 21.5 yıla kadar hapis talebi istendi.

İddianamede, toplam 4 yıla kadar hapis cezası talep edilen Türkoğlu için polis memurları Alper Atilla ve Murat Emer’e karşı tehdit suçundan 2 kez ceza istendi. Türkoğlu’nun arkadaşı AK Parti Dörtyol Gençlik Kolları Başkanı Ömer Uzun için 2 yıla kadar hapis cezası talep edildi.

Türkoğlu ve Uzun’un tartıştıkları polis memuru Alper Atilla hakkında 8.5 yıla kadar, Murat Emer için ise 3.5 yıla kadar hapis cezası istendi.

'CEZALAR KABUL EDİLEMEZ'
Olaya karışan İstemi Kağan Türkoğlu’nun milletvekili babası Bayram Türkoğlu, hazırlanan iddianamede cezaların kabul edilemez olduğunu, Türkiye’nin yoğun gündeminde kamuoyunu bu tip olaylarla meşgul edilmesi karşısında üzüldüğünü belirtti.

Henüz iddianamenin avukatlara verilmediğinin altını çizen Türkoğlu, “Bir iki tane memurun hatası herkese mal ediliyor” açıklamasını yaptı.

Temmuz ayında Dörtyol İlçe Emniyet Müdürlüğü’nde gerçekleşen olayda AK Parti Dörtyol Gençlik Kolları Başkanı Ömer Uzun polis memuruyla tartışmış daha sonra olay yerine arkadaşı İstemi Kağan Türkoğlu’nu çağırmıştı. Emniyet Müdürü, polis memurlarını sıraya dizerek Türkoğlu ve Uzun’dan tartıştıkları polisleri teşhiş etmelerini istemişti.

Olayın ardında polisleri teşhis ettiren Dörtyol İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Marangoz, Hatay İl Emniyet Müdür Yardımcılığı görevine atandı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...