Vekil torunu kaçıran zanlılara linç girişimi

Şanlıurfa Milletvekili Seyit Eyüboğlu'nun torununu fidye için kaçıran zanlıların adliyeye getirilmesi sırasında arbede çıktı.

Haberler - Anadolu Ajansı 04.07.2009 - 14:55

Şanlıurfa Bağımsız Milletvekili Seyit Eyyüpoğlu'nun 12 yaşındaki torununu fidye için kaçırdığı iddiasıyla gözaltına alınan 7 kişi, adliyeye sevk edildi.

Adliye çevresinde toplanan bir grup vatandaş, güvenlik gerekçesiyle zırhlı araçlarla adliye getirilen zanlılara tepki gösterdi. Grupta bulunan bazı kişiler, zanlıların içerisinde bulunduğu araçlara saldırmak istedi. Bunun üzerine polis ekipleri tarafından yeniden araçlara bindirilen 7 zanlı, adliyenin arka kapısından içeri alındı.

Çevik kuvvet ekiplerinin müdahalesiyle yatıştırılan olayın ardından gruptakiler, adliyeye çevresinden uzaklaştırıldı.

Bu arada fidye için kaçırılan 12 yaşındaki Seyit Eyüpoğlu'nun babası işadamı Abdurrahman Eyüpoğlu ile bazı yakınları, olayın ardından adliye binasına gelerek, çevrede toplanan kalabalığı uzaklaştırmaya çalıştı.

OLAYIN GEÇMİŞİ
Şanlıurfa Bağımsız Milletvekili Seyit Eyyüpoğlu'nun ilköğretim öğrencisi olan ve kendisiyle aynı adı taşıyan 12 yaşındaki torunu, Yenişehir Semti'ndeki evlerinin yakınında 3 gün önce bir otomobile bindirilip kaçırılmıştı.

Çocuğun babası Abdurrahman Eyyüpoğlu ile irtibata geçen zanlılar, 150 bin TL fidye talep etmişti. Parayı, polis ekiplerinin gözetiminde Şanlıurfa-Gaziantep otoyolunun girişinde fidyecilere veren Eyyüpoğlu, olay yerinden uzaklaştıktan sonra çocuğunun İpekyol Kavşağı'nda serbest bırakıldığını öğrenmişti.

Bunun üzerine harekete geçen polis ekipleri, takibe aldıkları zanlıların 4'ünü aynı gün, diğerlerini de bir gün sonra düzenlenen operasyonla gözaltına almıştı.

Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğünde ifadeleri alınan zanlılardan Kadir A'nın Organize Sanayi Bölgesinde bir çırçır fabrikası işlettiğini, bir süreden beri ekonomik sıkıntılar yaşadıkları için çocukları ve personelleriyle birlikte Eyyüpoğlu'nu kaçırıp, fidye talep etmeye karar verdikleri öğrenildi.

Sayfa Yükleniyor...