Vekilden valiye 'içki' fırçası

AK Parti’li Mehmet Halit Demir, Artuklu Üniversitesi'nde alkollü içki servisini "eğitime karşı darbe yapılıyor" diyerek değerlendirdi.

Haberler - NTV Haber 03.03.2010 - 12:10

Artuklu Üniversitesi'ndeki " Avrupa Birliği Forumu"nun açılışındaki kokteylde alkollü içki servis edildi.

Bu resepsiyondan sonra İl Dayanışma Toplantısı’na katılan AK Parti Mardin Milletvekili Mehmet Halit Demir, bu durumu eleştirdi.

Milletvekili Demir, üniversitedeki toplantıda içki servis edilmesine izin veren Mardin Valisi Hasan Duruer'e yüklendi.

Demir şöyle konuştu: “Öğrencilerimizin ders gördüğü bir saatte öyle bir ortamda bakıyorsunuz, yani hiç kimsenin düşüncesine özel yaşamına karşı olmadığımız halde, içkili bir takım kokteyller düzenleniyor. Bir tarafta öğrenciler ders görüyor, bir tarafta böyle bir uygulama. Bu eğitime bir darbe olarak algılanması gereken bir durumken... Bu tasvip edilecek bir uygulama olamaz.”

VALİ’YE: BU NE BİÇİM ZİHNİYET?
Milletvekili Mehmet Halit Demir'in Mardin Valisi’ne yönelik eleştirisi bununla sınırlı değildi.

Vekil Demir, Vali Hasan Duruer'in kent konseyi toplantısındaki konuşmasında söylediği "İddia ediyorum, fakirlik ve cehalet arttıkça çocuk sayısı artıyor. İnsanlar bilgili ve zengin olduğu oranda da çocuk sayısı azalıyor" sözlerine de tepki gösterdi.

Demir, "Bu ne biçim zihniyettir? Böyle bir şey olabilir mi? Gerçekten bu ilin bir ferdi olarak bunlara sessiz kalmak, bunlara üzülmemek mümkün değil. İnsanların değer yargıları ve özel yaşamlarını gidip cahillikle yobazlıkla suçlayacaksınız, böyle bir şey olabilir mi? Buradaki insanlar az çocuklu mu olur, çok çocuklu mu olur, kendi kararlarını verebilecek durumdadırlar” dedi.

Sayfa Yükleniyor...