Vekile görüntülü yanıt

"Lastiklerimi patlattı" diyen AK Parti Milletvekili Feyzi İşbaşaran ile polisin tartışma anı.

Haberler - NTV Haber 25.12.2009 - 15:16

Ak Parti'li Feyzi İşbaşaran'ın NTV yayınında öne sürdüğü "Polis içinde çete var" iddiası tartışılmaya devam edilirken yeni bir görüntü ortaya çıktı.


Ankara Emniyeti çete iddialarına yanıt vermedi, onun yerine milletvekili ile polis arasında o akşam yaşanan tartışmanın görüntülerini dağıttı.

Görüntülerde Feyzi İşbaşaran'a alkol testi yapılıyor, İşbaşaran ise kendisini durduran polisten ısrarla kimliğini göstermesini istiyor ve zaman zaman sertleşiyor.

Önceki gün NTV'de Canlı Gaste programına katılan AKP'li Feyzi İşbaşaran, Bülent Arınç'a suikast iddialarıyla ilgili dikkat çekici açıklamalarda bulunmuştu.

İşbaşaran şu açıklamaları yapmıştı: "Emniyet'teki tarikat karşıtı grup TSK ile Hükümet arasına girmeye çalışıyor, komplolar kuruluyor, bu oyuna gelinmemeli. Yakalanan subaylarda kroki çıkmış, kağıdı yutmuş... Bunlar komedi. Belli ki ortada bir tezgah, Emniyet içinde çete var.

Polisin içinde 3-4 grup var. Tarikat grubu var, bunun karşıtı var. Emniyet müdürlerinin bir yerlere gelmemesi için komplo düzenleyen tarikat grubunun karşıtı gruptur. TSK ve hükümete komplo kuran bu gruptur. Hükümet ile Genelkurmay'ı karşı karşıya getirmek istiyorlar."

Ankara Emniyeti'nin görüntülerinin Başbakan Tayyip Erdoğan'a da gönderildiği öğrenildi.

Sayfa Yükleniyor...