'Ver başkanlığı al Güneydoğu'yu'

MHP Lideri Bahçeli, ''Başbakan ve İmralı canisi arasındaki paslaşmanın özeti; 'Ver başkanlığı al özerkliği, ver başkanlığı al bağımsızlığı, ver başkanlığı al ana dilde eğitimi, ver başkanlığı al Güneydoğu'yu' şeklindedir'' diye konuştu.

Haberler 26.02.2013 - 11:28

'Ver başkanlığı al Güneydoğu'yu'

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında konuştu.

Devlet Bahçeli, konuşmasına Hocalı Katliamı'nın 21. yıldönümüne değinerek başladı. Bahçeli, Hocalı Katliamı'nın insanlık tarihine kara bir leke olarak geçtiğini söyledi.

'HOCALI MAZLUM, HOCALI MAHSUN'
MHP Lideri, sözlerine şöyle devam etti:

''Gencecik bedenler Hocalı'da toprağa koyulmuştur. Hocalı mazlum, Hocalı mahsun, Hocalı çileli, Hocalı yaralıdır. Ancak herkes bilmelidir ki Hocalı haklıdır. Hocalı'nın kanına girenler günü geldiğinde hesabını verecektir. Sayın Cumhurbaşkanı Gül'ün Ermenistan'da seçimleri kazanan Sarkisyan'a tebrik mesajı göndermesi yakışık kaçmamıştır. Bu hepimizi incitmiştir. Tebrik gönderilen kişi Hocalı'da katliam yapanlar arasındadır. Hocalı'nın feryadı dinmemişken, bu tebrik mesajını göndermek hangi akla hizmettir? Sarkisyan, vatan topraklarımızla ilgili yüzsüzce hak iddia etmektedir. Hocalı'nın kanı kurumadan, Ermeni mezaliminin açtığı yara kabuk bağlamadan hiç kimse bir şey olmamış gibi davranmamalıdır. Başta Hocalı olmak üzere tüm şehitlerimize rahmet diliyorum.''

TERÖRE ÇÖZÜM ARAYIŞI
MHP Lideri Bahçeli, teröre çözüm arayışları konusunda ise şunları söyledi:

''Sözde barış görüşmeleri her gün farklı bir boyut almaktadır. İmralı Adası'nda sürdürülen hain pazarlıklara adeta kilitlenmiştir. Başbakan Erdoğan klasik bir PKK ağzı olan çözüm ve barış kavramlarına tutunmuştur. PKK ve siyasi uzantıları sürekli benzer taleplerle Türkiye'yi köşeye sıkıştırmıştır. Her barış ve çözüm duyurusundan sonra infazlar peş peşe gelmiştir. Her sözde barış adımları, saldırılara ve şehit haberlerine ortam sağlamıştır. AKP küle dönmüş terörist örgütü yeni baştan dirilmiştir. Başbakan'a gönderildiği iddia edilen çözüm önerilerinin neleri kapsadığı halen açıklanmamıştır. Başbakan, militanlara tutsak mı diyecek? Ne zamandan beridir polislerimizi, askerlerimizi öldürenler tutsak olarak kabul edilmiştir? İmralı canisi, cüretini Başbakan'dan almaktadır.

AKP hükümeti İmralı canisinin gönlünü etmek adına 4. Yargı Paketi'ni hazırlamıştır. PKK'nın kaçırdığı kişiler, hiçbir şart öne sürülmeksizin serbest bırakılmalıdır. Bundan böyle Başbakan Erdoğan ve İmralı canisi arasında pazarlıklar daha çetin geçecektir. Başbakan Erdoğan'ın isteği bellidir. Terör örgütünün beklentileri ortadır.

'VER BAŞKANLIĞI, AL GÜNEYDOĞU'YU'
Bize göre Başbakan ve İmralı canisi arasındaki paslaşmanın özeti şu şekildedir: 'Ver başkanlığı al özerkliği, ver başkanlığı al bağımsızlığı, ver başkanlığı al Ana dilde eğitimi ve ver başkanlığı al Güneydoğu'yu.' İşte Türkiye böylesi dar bir alana kıstırılmış, böylesi menfaatçi, omurgasız, günahkar, ikiyüzlü ve fitne zihniyetler tarafından buhrana sürüklenmiştir. İmralı canisi, Başbakan'ın muadili haline terfi ederek İmralı'daki koğuşunu özerkliğin gişesi, bölünme biletinin kesildiği bir mekan haline getirmiştir.

'AKP'NİN AYAĞINA DOLANACAK'
Bilinmelidir ki kamuoyuna pompalanan iyimser beklentiler eninde sonunda AKP'nin ayağına dolanacaktır. İmralı canisinin çatışmasızlık çağrısında bulunacağı söylenmektedir. Şayet yeni bir çatışmasızlık kararı alınırsa bu diğerlerinden farksız olmayacaktır. Silah bırakma görüşmeleri neyin pahasına yapılacaktır? Başbakan'ın çözüm süreci dediği gidişatın Türk milletini götüreceği çıkmaz sokak tehlikeli ve felaketlerle doludur. Asırlık Sevr rüyası gerçeğe dönmek üzeredir. Buna müsaade etmemiz söz konusu değildir. MHP, vatan ve millet mücadelesinde yalnız da olsa son derece heyecanlı ve umutludur.''

HAKAN ŞÜKÜR'E SAHİP ÇIKTI
MHP Lideri Bahçeli konuşmasında isim vermeden, AK Parti İstanbul Milletvekili ve eski milli futbolcu Hakan Şükür'ün, geçen hafta Burdur'da Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi'nde (MAKÜ) düzenlenen söyleşide yaptığı, ''Ben bir Arnavut'um. Aslında bu açıdan bakarsanız Türk değilim'' sözlerini de değerlendirdi.

Bahçeli, ''Bizim için, gaflete kapılarak açıklamalarıyla hataya düşse de, göğsünde ayyıldızı taşımış, Türk milletini sevince boğmuş ve Türkiye'nin başarısı için ter dökmüş söz konusu milletvekili ne olursa olsun Türk milletinin evladı, bir mensubudur'' diye konuştu.

Sayfa Yükleniyor...