Cloud Computing teknolojisinin bir türü olan Air Sync özelliğine sahip ilk telefon olan LG Mini, bilgisayar ve internet içerikleri arasında bağlantı ve sosyal paylaşım sitelerine kolay erişimi de kapsayan kesintisiz bir ‘santral’ gibi çalışıyor.

İlişkili Haberler


Dünyanın en büyük beş cep telefonu üreticisi arasında yer alan Koreli LG Electronics (LG), dünyanın ilk “Üç Yönlü Senkronizasyon” (3-Way Sync) teknolojisine sahip cep otelefonu LG GD880 Mini’yi, Mobil Dünya Kongresi’nde tanıttı.

LG Mini, 10,6mm kalınlığında ve yalnızca 99gr ağırlığında. Küçük boyutlarına rağmen 5.0 megapiksel kamera, Wi-Fi, A-GPS, FM radyo ve 7.2 Mbps HDSPA özelliklerine de sahip olan LG Mini, Mart ayından itibaren Avrupa’da ve ardından diğer pazarlarda yerini alacak.

Ancak telefonu asıl farklı kılan LG Air Sync adı verilen Üç Yönlü Senkronizasyon teknolojisi. Kullanıcılar bu teknoloji sayesinde telefonlarındaki verileri bilgisayarlarındaki bilgilerle ve internet tarayıcılarının kayıtlarıyla kablosuz bir ağ üzerinden kesintisiz bir şekilde güncelleyebiliyor, fotoğraf, video, takvim, telefon defteri gibi içeriklere istedikleri zaman ulaşıp, üzerlerinde değişiklik yapabiliyor.

Kullanıcıların kişisel tercih ve bilgilerini takip eden LG Air Sync üç şekilde çalışıyor: Geçmiş Eşzamanlama (History Sync) fonksiyonu sayesinde telefon tarayıcısı, kullanıcıların bilgisayarlarında ziyaret ettikleri son 100 web sayfası ile güncelleniyor ve kullanıcılar istedikleri web sayfasına bıraktıkları yerden geri dönebiliyorlar.

Kişisel Bilgi Yöneticisi (Personal Information Manager Sync) fonksiyonuyla kullanıcı, LG Mini içindeki iletişim bilgileri ve günlük planları bilgisayardaki bilgilerle uyumlu hale getirebiliyor. Telefonu unutma ya da kaybetme durumunda bile bilgisayarından bu bilgilere ulaşabiliyor. R-Click fonksiyonu sayesinde de bilgisayarındaki fotoğraf ve bilgileri anında LG Mini’ye aktarabiliyor.

LG Mini
LG Mini

VERİ YÖNETİMİNİN ÖNEMİ
Günümüzün bilgi odaklı toplumunda içerik ve veriye boğulmuş durumda yaşadığımızı, bu nedenle önümüzdeki yıllarda mobil iletişim pazarındaki en büyük rekabet alanlarından birinin veri yönetimi teknolojisinde ve özellikle de farklı cihazlar arasında kesintisiz iletişim sağlama üzerinde yaşanacağını belirten LG Electronics Mobil İletişim İş Birimi Başkanı ve CEO’su Dr. Skott Ahn,“Yeni LG Mini, teknolojik entegrasyona imkân sağlayan benzersiz LG Air Sync hizmetiyle bu trendlere cevap verecek.” diye ekliyor.

Piyasadaki en küçük ve en ince 3,2 inç dokunmatik ekranlı telefon olan LG Mini, hızlı internet tarayıcısı ve hızlı e-posta tuş özellikleriyle büyük kullanım kolaylığı sağlıyor. Güçlü SNS özellikleri sayesinde kullanıcılar, Facebook ve Twitter gibi sosyal paylaşım siteleri yoluyla arkadaşlarıyla kolayca bağlantıda kalıyor ve onlardan gelen güncellemelerden dakika dakika haberdar olabiliyor.