Victoria's Secret için detoks

Victoria's Secret ve La Senza iç çamaşırı markalarının sahibi olan Limited Brands, tüm zararlı kimyasalları 2020 yılına kadar tedarik zinciri ve ürünlerinden çıkarma sözü verdi.

25.01.2013 - 12:20

Victoria's Secret için detoks

Geçtiğimiz sene Greenpeace'in yürüttüğü bir inceleme, Victoria's Secret'a ait bir üründe hormon aksatıcı etkiye sahip ftalatlar bulunduğunu ortaya çıkardı. Greenpeace'den yapılan açıklamada şu sözlere yer verildi: "Aynı ftalat seviyesi bir oyuncakta bulunsaydı, ürünün satışı Avrupa Birliği'nde yasaklanırdı.

Limited Brands, Detoks sözü vererek ilk önemli adımı attı. Verilen söz, hem ftalatların hem de perflorine kimyasal maddelerin (başka bir hormon aksatıcı özellikli zararlı kimyasal grubu) kullanımına 2020'den önce son verilmesi anlamına geliyor.

2013 yılı, aynı zamanda markanın küresel tedarik zincirinin %80'inin kirlilik verisini kamuoyuna açıklama yılı olacak. Bu sayede sektörde filizlenen şeffaflık devrimi Detoks kampanyasıyla hız kazanarak, üretim tesislerinin yakınında yaşayan halkın, yerel su rezervlerine karışan maddeler ile ilgili bilgi sahibi olma hakkı korunmuş olacak."

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...