Villadaki ceset kazısında 2. gün

İstanbul'da zengin kişileri kaçırıp paralarına el koyduğu iddia edilen bir çete çökertildi. Zanlıların ifadesi doğrultusunda, 5 yıl önce kaçırılan Gönül Aydınlıyurt'un cesedi bir villada aranıyor. Dün başlayan kazılara bugün de devam ediliyor.

07.08.2009 - 13:25

İşadamı Kemal Aydınlıyurt’un eşi Gönül Aydınlıyurt 2004’te bir alışveriş merkezinde kaçırılmıştı. Aynı yıl Zekiye Başaran isimli kadın da kendisine işkence yapıldığı iddiasıyla polise başvurmuştu.

Gasp çetesine yönelik olarak düzenlenen operasyonda 10 kişi gözaltına alındı. Çetenin, zengin kişileri kaçırdıktan sonra banka hesaplarındaki paraları boşalttığı öne sürüldü.

Silivri’de kaçırılan Gönül Aydınlıyurt'un çete tarafından öldürülerek, Selimpaşa'da bir villanın bahçesine gömüldüğü ortaya çıktı.

Polis, iş makinalarıyla villada dün gün boyu kazı yaptı, ancak bir sonuca ulaşılamadı.

Sorgusu tamamlanan zanlılardan aralarında çete liderinin de bulunduğu 3 kişi sorgularının ardından adliyeye sevk edildi.

Zanlılardan birinin eskiden nüfus memuru olduğu, diğer zanlın da memur olduğu öğrenildi.

Gönül Aydınlıyurt'un cesedinin bulunması amacıyla villanın bahçesinde bugün yeniden polis ve jandarma ekiplerince arama çalışması başlatıldı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...