Virüslü onlarca tabut ve koruyucu kıyafetler yol kenarına atıldı

Denizli’nin Buldan ilçesinde iddialara göre corona virüsten hayatını kaybedenlerin taşındığı tabutlar ve görevlilerin giydiği koruyu kıyafetler yol kenarına atılmış vaziyette bulundu.

Haberler - İHA 25.11.2020 - 15:47

Virüslü onlarca tabut ve koruyucu kıyafetler yol kenarına atıldı

'nin Buldan ilçesinde sanayi bölgesi çıkışında iddialara göre, corona virüsten hayatını kaybeden vatandaşların taşındığı tabutlar ve görevlilerin kullandığı korucu kıyafetler yol kenarına atıldı.

Yol kenarında bulunan boş tabutlar ve koruyucu kıyafetlerin cenaze işlemleri sırasında kullanıldığı ve imha edilmediği için tehlike oluşturduğu görüldü. Corona virüs tedbirleri devam ederken, vatandaşlar bu görüntünün ciddi bir tehlike oluşturduğunu belirttiler.

Meyere yolu üzerinden geçen vatandaşlar tarafından çekilen fotoğraflar durumu gözler önüne sererken, bir vatandaş, “Bu tabutlar corona virüsten kaybettiğimiz vatandaşların taşındığı tabutlar. Ortaya atılan koruyucu elbiseler de cenaze işlemleri esnasında giyilen elbiseler. Bunların yakılarak imha edilmesi gerekmiyor mu? Bu görüntüler Buldan’a yakışıyor mu? Corona virüsün neden bitmediği apaçık meydandadır” dedi.

Sayfa Yükleniyor...