Vizesiz Avrupa mümkün mü?

'Günlerin Getirdiği'nde bu hafta vizesiz Avrupa olasılığı, Erdil Yaşaroğlu ve Metin Üstündağ ile Penguen Karikatür Yıllığı ve son dönemde adından çokça bahsettiren 'Ezel' dizisi konu edilecek.

23.12.2009 - 15:53

Vizesiz Avrupa mümkün mü?

Mirgün Cabas, haftanın en ilginç gündem maddelerini kenara ayırıyor Hakkı Devrim'le birlikte muhataplarını bulup onlarla konuşuyor. Bu haftaki programın ilk konusu zorlu vize hikayeleri ve Türk vatandaşlarının hakları konuşulacak.

VİZESİZ AVRUPA MÜMKÜN MÜ?
Peş peşe ülkelerle karşılıklı vizeyi kaldıran Türkiye, Avrupa ile önemli sorun yaşıyor. AB’nin Makedonya, Sırbistan ve Karadağ'a vizeyi kaldırırken, Türkiye'ye vize uygulamaya devam etmesi konuyu bir kez daha gündeme taşıdı. Mahkeme kararlarıyla bazı meslek grupları için kolaylık sağlansada Türk vatandaşlarının vize çilesi devam ediyor.

Programda; “Vize konusunda vatandaşlarımızın ne gibi hakları var, AB mevzuatında bu konuda neler yer alıyor? Vizesiz Avrupa mümkün mü?” sorularına yanıt aranacak. Mirgün Cabas ve Hakkı Devrim’in konuları ise vizesiz.net sitesinden Tan Morgül ve Vizesiz Avrupa Araştırma Grubu Başkanı Prof. Dr. Harun Gümrükçü…

EZEL’İN SENARİSTLERİ CANLI YAYINDA
Son dönemde adından çokça bahsettiren ve tutkunlarını her Pazartesi ekrana bağlayan Ezel dizisinin senaristleri Kerem Deren ve Pınar Bulut canlı yayın konuğu. Dizinin senaryosu, karakterlerin özellikleri hakkında bilgi verecek olan senaristler, dizinin bundan sonraki bölümlerinde hakkında da ipuçları verecekler.

ERDİL YAŞAROĞLU VE METİN ÜSTÜNDAĞ
Programın diğer konukları ise Erdil Yaşaroğlu ve Metin Üstündağ olacak. Yaşaroğlu ve Üstündağ yeni yayınlanan Penguen Karikatür Yıllığı'ndan da bahsedecek.

Haftanın sorusunu ise yine Hakkıbey soracak, izleyiciler görüşlerini hakkibey@ntv.com.tr adresinden aktaracak.

'Günlerin Getirdiği' bu akşam  saat 20.00'de NTV'de.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...