Vogue bahar sürprizi yapacak

Eşsiz çekimler, doyumsuz yazılar ve birbirinden sıkı imzalar ile Vogue Türkiye, mayıs ayında yine dopdolu...

Haberler 29.04.2010 - 14:43

Vogue bahar sürprizi yapacak

NURGÜL YEŞİLÇAY'IN HİKAYESİ
Meral Okay Nurgül'ün senaryosunu yazdı. Gerçekten! Stefano Galuzzi de çekti. Film bitti, Vogue sayfalarında gösterimde. Çekimler ve Nurgül Yeşilçay hakkında için şöyle demiş Meral Okay: "Bazı anlar Visconti'nin, Rosselini'nin, Fellini'nin film karelerini çağrıştırıyor. Bazılarında da Almadóvar'ın tutkuyla sevdiği ve kusursuz gösterdiği kadınlarının halini, edasını göreceksiniz. Nurgül arkasına denizi almış, yüzünü vermiş rüzgâra yürüyor. Islak kumlarda, sert kayalarda bedenini, ruhunu bırakıyor.. Bir fotoğraf karesinden taşarak sinema, hikâye oluyor..."

ELİF ŞAFAK - EYÜP CAN BERABERLİĞİ
Edebiyatçı Elif Şafak ile Gazeteci Eyüp Can birbirine zıt insanın, iki güçlü egonun bir evlilik kutusuna nasıl sığdığını ilk kez Vogue için anlattı.
ELİF: Bodoslama kafa kafaya geldik aslında, değil mi Eyüp? O yüzden de çok kolay olmadı bizim ilişkimizin başlangıcı.
EYÜP Kavga ederken birbirimizi yoğurduk… Sonra o ayrılıkla da terbiye olduk herhalde. Öyle bir tuhaftı ki o hasret…

ERDİL VE SELÇUK'TAN MODA KRİTİĞİ
Türkiyenin sevilen kararikatüristleri Erdil Yaşaroğlu ile Selçuk Erdem'den moda kritiği yaparsa ne olur? SELÇUK: Kadın giyiminde çok ciddi kırmızı çizgilerim vardır. Birincisi şalvar. 80'lerde vardı, şimdi tekrar geldiler, ben çok korktum 80'ler geri döndü diye. Bir de leopar desenine dayanamam.
ERDİL: Benim de tek dileğim 80'lerin gelmemesi. Top Ten gelsin, Star Smith gelsin tamam ama eskarpin ayakkabı gelirse olay çıkarırım. Vogue olarak durdurun bunu. Gördüğüm yerde tepelerim.

EROTİK ÇELLO
Çok kişilikli bir enstrüman. Çalanla bütünleşiyor, ihmal edilince küsüyor. Aynı anda hem hüzünlü hem erotik bakıyor. Çellistler Sedef Erçetin ve Gülyar Balcı  anlattı. Çello meraklarıyla bilinen Gazeteciler Ertuğrul Özkök ve Sedat Ergin  yazılarıyla yorumladı. 

MOR VE ÖTESİ VE ÇETESİ
Masumiyetin Ziyan Olmaz'ın şerefineydi herşey. İlk kez birlikte dinlenecekti albüm. Ve ilk kez de Vogue Türkiye için poz vereceklerdi.  Kim mi var bu çetede?  Beyhan Murpy, Kaan Sezyum, Janset diyelim, burda bırakalım... Gerisi, Emre Doğru'nun kadrajından taşan fotoğraflarıyla, Ebru Çapa'nın derinlere dalan yazısında.

ÇEKİCİ BİR YAZ İÇİN ŞİFRELER
Mayoda elegan. Kıyafette transparan. Ayakkabıda fütursuz. Jean'de kuralsız. Aksesuarda oyuncaklı. Bakımda tropikal. Saçta asi…

VİONNET MUHTEŞEM DÖNDÜ
Bundan neredeyse 100 yıl önce Paris'te Rue de Rivoli üzerinde kurulan Vionnet'nin muhteşem dönüş hikayesini, modaevinin  başına geçen İtalyan tasarımcı Rodolfo Paglialunga Zeynep Yapar'a anlattı.

Sayfa Yükleniyor...