24 Şubat öğle saatlerinde İstinye Park Alışveriş Merkezi'nde moda sevenleri hoş bir sürpriz bekliyordu. Vogue Türkiye, İstinye Park'a açtığı özel standında meraklılarını ve yıllardır bekleyenlerini ilk 1000 sayısıyla, kapağında Jessica Stam'le karşıladı.

İlişkili Haberler


Vogue Türkiye'nin numaralandırılmış bu ilk 1000 sayısına sahip olmak isteyen modaseverler ve koleksiyoncular, uzun bir kuyruğu göze almak zorunda kaldı. Ancak bu kuyruğun insanları yolundan alıkoymak şöyle dursun daha da tahrik ettiğini söylemek gerek. (Kuyrukta bekleyen kadınlı erkekli grubun da Vogue modellerinden pek farkı olmadığını söylesek sanırım abartmış olmayız.)

2,3 ve 4 numaralı özel sayıları kapmanın sevinci!
2,3 ve 4 numaralı özel sayıları kapmanın sevinci!

İlk sayılara sahip olan şanslı azınlık, dergiyi alır almaz şaşkınlıklarını gizleyemedi. Zira Vogue Türkiye, ilk sayının hakkını vermiş ve 562 sayfalık özel bir sayı çıkartmış. Sanırım bayağı ağır olan bu ilk sayı ile yılların öcünü almak istercesine "İşte sonunda Türkiye'ye de geldik, moda dergisi dediğin böyle olur" demek istemişler ve bunu da başarmışlar.

Derginin, 1 numaralı sayısını, Vogue Türkiye Genel Yayın Yönetmeni Seda Domaniç aldı. Onun ardından kuyrukta bekleyenler, dergileri almaya başladı. Ancak sıradakiler taşıma zorluğuna rağmen bir dergi ile yetinmedi, iki-üç dergiyi birden kucaklayıp götürdü.

Vogue Türkiye'nin 1 numaralı sayısını derginin Genel Yayın Yönetmeni Seda Domaniç aldı.
Vogue Türkiye'nin 1 numaralı sayısını derginin Genel Yayın Yönetmeni Seda Domaniç aldı.

102. SAYIYI KAPMAYI BAŞARDIM
Bu kalabalığın arasında ben de 102. özel sayıyı kapmayı başardım. Bu başarımı da stantta ikram edilen bir kadeh şampanya ile kutladım.

Uzun ve yorucu çalışmalarının meyvesini gören Vogue Türkiye ekibi ise, başarılarını objektiflere poz vererek kutladı.

Böylelikle Vogue Türkiye, sade ama şık bir şekilde, Doğuş Yayın Grubu çatısı altında Türkiye'ye adımını atmış oldu.

Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye'de de, VOGUE koleksiyonu yapan pek çok takipçi olduğunu bilen Vogue Türkiye, numaralandırılmış baskıları onlar için hazırladı. Bu özel sayılar dergi piyasaya çıkmadan 20 saat önce meraklılarına ulaştırıldı.

24 Şubat Çarşamba, saat 13.00'den itibaren İstinye Park markalar caddesinde özel hazırlanan VOGUE TÜRKİYE standında başlayan satış, 28 Şubat Pazar akşamına kadar devam edecek.