'Vogue Türkiye'yi son 10 yıla borçluyuz'

Doğuş Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ferit Şahenk, Doğuş Yayın Grubu'nun son hamlesi Vogue-Türkiye'nin Paris'te yapılan tanıtım lansmanında konuştu.

Haberler 07.03.2010 - 23:40

Paris Moda Haftası'nda Vogue de boy gösterdi. Doğuş Yayın Grubu'nun ilk sayısıyla okurlara sunduğu derginin lansmanı Paris'te yapıldı.

Paris'te esen rüzgarı NTV adına takip eden Ece Sükan, mikrofonu Doğuş Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ferit Şahenk'e uzattı.

Şahenk, geceyi ve Vogue'un yolculuğunu değerlendirdi:

"AB yolundaki Türkiye için en önemli olay, Avrupa'daki toplumun değişik kademelerine Türkiye'yi tanıtmak. Allah da bize bu gücü verdi ve ülkemizi güzel bir biçimde tanıtıyoruz. Türkiye'nin yüzünü, nereye gittiğini, geleceğin ülkesi olduğunu gösteriyoruz.

Senelerdir buralara gelen ve yalnız kalan, ismi markalaşmış dostlarımızı görüyoruz. Onlar da, 'Tükiye ilk defa kendilerini kucaklıyor' gibi hissediyor ve bu bize gurur veriyor.

Daha önemli olan şey ise, artık Türkiye'nin tekstil sektörünü markalaştırmanın zamanı geldi de geçiyor...

"SON 10 YIL"
Bir şeyi belirtmek istiyorum. Türkiye son 10 yılda bir değişimi gerçekleştiren, belli yolları kat etmiş, bölgesinde iddialı, komşularıyla daha fazla diyaloğa giren, ticaretini artıran, daha fazla anlaşılan bir ülke olmasaydı, Vogue'u Türkiye'ye getirmenin imkanı yoktu.

Türkiye artık gerçekten güçlü bir dünya ülkesi. Tüm markaların geleceği ve bir şeyleri hak eden bir ülke. Ben Vogue'u, Doğuş Grubu'nun değil Türkiye'nin bir başarısı olarak görüyorum. Türkiye'nin ismi de son iki akşamdır Paris'te inliyor..."

ERMAN YERDELEN
Doğuş Yayın Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Erman Yerdelen de, geceyle ilgili şunları söyledi: "Burada hava çok soğuk ama Türkiye'ye sıcak duygularla sesleniyoruz. Vogue, Türkiye için bir kazanç. Modayı yaratanlar bu akşam bizimle birilkte. Türkiye'ye çok önemli bir yayın kazandırdık ve bizden sonrakiler bunu hatırlayacaktır. Burada herkes Türkiye ve Doğuş Yayın Grubu'na bravo diyor."

VE CEM AYDIN
Doğuş Yayın Grubu Genel Müdürü Cem Aydın da, "Harika bir gece ve şahane bir parti oldu. Bütün moda dünyası burada ve bizi çok iyi karşıladılar.

Vogue dergisi Türkiye'de sektöre, moda ve dergi dünyasına çok şey katacak. Hep beraber elmizden geleni yapacağız" şeklinde konuştu.

Sayfa Yükleniyor...