Vogue'un ilk sayısına Charles imzası

"Hacimli Saçlar" uzmanı Teddy Charles, Vogue'un ilk sayısı için Türkiye'ye geldi ve Kanadalı model Heather Marks'ın saçlarını tasarladı.

16.03.2010 - 17:18

Vogue'un ilk sayısına Charles imzası

Dünyanın en prestijli moda dergilerinden Vogue'un, Türkiye'de çıkacak ilk sayısı için, Elidor Co-Creations serisinin dünyaca ünlü 7 saç tasarımcısından biri olan Teddy Charles, İstanbul'a geldi.

Charles, Vogue'un heyecanla beklenen ilk sayısının moda çekimleri için ünlü model Heather Marks'ın saçlarını tasarladı.

Ünlü modeli, Kenyalı fotoğrafçı Max Vadukul fotoğrafladı. 

Çekimin moda editörlüğünü üstlenen stilist Mary Fellowes ise adından söz ettirecek sıra dışı kıyafet kombinasyonlarına imzasını attı.

Marks'ın giydiği metalik mavi elbise, Vogue Türkiye için Hüseyin Çağlayan tarafından özel olarak hazırlandı.

Üç gün süren çekimler, Çırağan Sarayı ve Tarihi Sirkeci Tren Garı gibi İstanbul'un birçok önemli mekanında gerçekleştirildi.

Charles çalışmayla ilgili şunları söyledi:

"Elidor Co-Creations projesiyle bana ilk gelindiğinde hissettiğim heyecanının aynısını, Vogue'un Türkiye'de çıkacak ilk sayısı için bana gelen teklifte de hissettim.

Her ne kadar daha önce Vogue için çalışmalar yapmış olsam da, moda ikonu olmuş bir derginin yeni bir ülkedeki ilk sayısında imzamın olması ve dediğim gibi adımın Elidor Co-Creations gibi başarılı bir projeyle anılması benim için çok mutluluk verici…"

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...