Star’ın çocuklar ve daima çocuk kalanlar için her pazar muhteşem bir masalı var! 7’den 77’ye herkes için en yeni ve güzel animasyonlar “Düşler Sineması” kuşağında ekrana gelecek.

Bu Pazar yayınlanacak birçok kategoride ödül almış 'Vol.İ'nin yönetmenliğini daha önce Finding Nemo filmini de yönetmiş olan Andrew Stanton yaptı. Film, gelecekte geçmekte ve iki robot arasındaki romantik ilişkiyi anlatıyor. Filmin ana karakterlerinde hayvan sesi kullanılmamış, bunun yerine Ben Burtt tarafından tasarlanmış olan beden dili ve robotik sesler yer almıştır. Film, şu ana kadar yapılmış en yüksek maliyetli Pixar Animation Studios filmi özelliğini de taşıyor. İzlerken düşündüren, duygulandıran, mesajlar veren en güzel animasyonlardan bir tanesi…

Dünya gezegenini terk eden insanlar tarafından unutulduktan sonra, uzun yıllar boyunca yapayalnız yaşayan ve bu süre içinde programlandığı işle (çöp tasnifiyle) uğraşan robot WALL-E, günün birinde EVE adlı çok güzel bir arama robotuyla karşılaşır ve hayatı aniden yepyeni bir anlam kazanır.

WALL-E’nin elinde gezegenin geleceğinin anahtarının olduğunu keşfeden EVE, artık başka bir gezegende yaşayan ve dünyaya güvenlik içinde geri dönüş haberini heyecanla beklemekte olan insanlara bu bilgiyi rapor etmek için müthiş bir uzay yolculuğuna çıkar. Ancak WALL-E’ de boş durmamış, çok beğendiği EVE’in peşine takılarak onunla birlikte galaksiye açılmıştır. Beyazperdedeki gelmiş geçmiş en heyecan verici ve en yaratıcı komedi macerası böylece başlar.

VOL.İ
Orjinal Adı : WALL.E
Yönetmen : Andrew Stanton
Senaryo : Andrew Stanton, Jim Reardon
Türü: Animasyon, aksiyon
Yapım Yılı : 2008 - ABD

Yayın Tarihi : 8 Ocak Pazar / TV’DE İLK KEZ

Yayın Saati : 17.00