Vural: Açılım kurdele kesme törenine döndü

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, “Demokratik Açılım”ın PKK’yı muhatap alan ve İmralı’nın kılavuzluğunda yapılan bir projeye dönüştüğünü savundu. Vural, “Kurdele kesme töreni oldu” dedi.

Anadolu Ajansı 23.10.2009 - 15:35

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, gazetecilerin "Demokratik Açılım" çalışmalarıyla ilgili sorularını yanıtladı.

MH Grup Başkanvekili Vural, İçişleri Bakanı Beşir Atalay ile DTP Genel Başkanı Ahmet Türk'ün, Atatürk Orman Çiftliği'nde yaptıkları görüşmeyle ilgili bir soru üzerine ''Ne konuştun? Konuştuysan Pazartesi günü olanları birlikte organize ettiniz. Uyarı yaptıysan ne oldu? Vali yardımcıları, hakimler, PKK bayrakları oraya gitti. Bakan diyor ki 'Uyarı yaptık.' Hayır, beraber, birlikte düzenlediniz. Yine soruyorum, ayın 17'sinde sınırda DTP'li kimlerle görüşme yaptın? Görülüyor ki PKK'yı, DTP'yi muhatap alan bir projeyle İmralı'nın kılavuzluğunda yapılan bir açılım, kurdele kesme törenine dönüşmüştür” dedi.

Vural, şöyle devam etti: “Bizim tüylerimizi diken diken eden tablodur. Kimin ne mal olduğunu biliyoruz. Orada devletin organizatörlüğünde çifte hukukun oluşturulması kanımıza dokunmuştur. Bu pis pazarlıkları deşifre etmeye devam edeceğiz.

Bu konuda bütün bürokratları uyarıyoruz. Hukuk devletinde, yasaya, hukuka, Anayasa'ya aykırı eylemler yapmaktan vazgeçilmelidir. Bugün kanunsuzluk ve hukuksuzluk işler hale gelmiştir maalesef. Bölgede iki hukukluluk oluştu. Burada suç olanın, orada suç olmadığı bir anlayış yerleştirilmeye başlanmaktadır. Bunu kabul etmemiz mümkün değildir. Üzüntü verici olan devletin, hükümetin bu organizasyon içinde başrol oynamasıdır.

Kevin Costner'la pazarlayamadıklarını başka organizatörlerle birlikte, üç beş teröristin teslim töreninde millete hazmettirmeye çalışıyorlar. Başbakan, milletten kopmuş, ayakları yerden kesilmiş. İmralı ve okyanus ötesindeki sevdalara tutulmuş görünüyor.”

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...