Vural: Başbakan'ın gizli gündemi var

MHP Grup Başkanvekili 'demokratik açılım'la ilgili gazetecilere yaptığı açıklamada, ''Sayın Başbakan neden düşündüklerini doğrudan doğruya söylemiyor?'' diye sordu.

Anadolu Ajansı 27.08.2009 - 21:27

Vural: Başbakan'ın gizli gündemi var

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, ''demokratik açılım konusunda Mecliste kapalı oturum yapılacağı'' iddialarıyla ilgili olarak, ''Bir taraftan 'demokratik açılım' diyorlar, diğer taraftan kapalı oturum istiyorlar. Sayın Başbakan taktik amaçlı adımlar atıyor'' dedi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın birtakım varsayımları etrafında yorum yapmayacaklarını ifade eden Vural, ''Sayın Başbakan ne düşünüyorsa bunu milletle paylaşsın. Bir taraftan 'demokratik açılım' diyorlar, diğer taraftan kapalı oturum istiyorlar. Sayın Başbakan taktik amaçlı adımlar atıyor'' dedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin konuya ilişkin görüşlerini kamuoyuna şeffaf bir şekilde açıkladığını belirten Vural, ''Başbakan'ın gizli gündemi var. Bu gündemle kamuoyunu meşgul ediyor. Bizi de buna alet ediyor. Böyle bir düşüncesi varsa kamuoyuna ifade etsin. Varsayımlar üzerine MHP hareket etmez'' değerlendirmesinde bulundu.

ELİTAŞ: MUHALEFET İÇİN!
AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş da, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, ''Demokratik açılımla ilgili TBMM'de kapalı oturum yapacak bir durum yoktur'' dedi.

Elitaş, gazetecilerin konuya ilişkin sorularını yanıtlarken, ''Demokratik açılımla ilgili olarak amacımız, toplumun her kesiminin fikrini koordinatör bakanımız aracılığıyla aldığımız gibi muhalefetin de fikrini almaktır.

Muhalefet partileri bugüne kadar fikirlerini net bir şekilde beyan edememişlerdir. Şayet muhalefet partilerinin millet huzurunda paylaşamadığı fikirleri veya önerecekleri çözüm yolları varsa, bunu TBMM'de kapalı oturumda paylaşabilmeleri için bu yol kullanılabilir.

Yoksa demokratik açılımla ilgili TBMM'de kapalı oturum yapacak bir durum yoktur'' diye konuştu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...