Vural: Öcalan’ın yol haritası utandırmalı

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, Öcalan’ın muhatap alınmaması gerektiğini belirterek “PKK’yı İmralı’dan yol haritası sunacak bir noktaya getiren hükümet utanmalıdır” dedi.

Anadolu Ajansı 22.08.2009 - 17:09

Gazetecilerin sorularını yanıtlayan MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, ''Abdullah Öcalan'ın Devlet Bahçeli ile ilgili bugün basına yansıyan sözlerini nasıl değerlendiriyorsunuz?'' sorusuna ''Bir caninin sözlerini muhatap almaya gerek yok” diye karşılık verdi.

Vural, sözlerini şöyle sürdürdü: “Terör örgütünü, caniyi cesaretlendiren ve İmralı'dan Türkiye'ye yol haritası sunacak kadar bu noktaya getiren Hükümet bu tablodan bence utanmalıdır.”

Vural, Öcalan’ın muhatap alınmasının doğru olmadığını dile getirerek ''Terör örgütünün siyasal görüşlerini siyasallaştırmak, onun istek ve arzularını yerine getirmek yoluyla terörle mücadele edemezsiniz. Böyle bir kimsenin ifadelerini gerçekten dikkate almamak lazım'' diye konuştu.

‘GERÇEKTEN YAKIŞIKSIZ’
''Çankaya Köşkü'nden, MGK görüşmeleriyle ilgili yakışıksız yorumlar yapıldığı yönündeki açıklamaları nasıl değerlendiriyorsunuz'' sorusunu Vural, ''gerçekten bu açıklama yakışıksız'' diye yanıtladı.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün Kürt açılımını destekleyenler için sessiz kaldığını savunan Vural, “Bu ülkenin birlik, bütünlüğünü ve kardeşliğini savunan MHP'nin eleştirisine 'yakışıksız' diyen Sayın Cumhurbaşkanı MGK'yı kendi bölücü emellerine, ırkçı yaklaşımlara, siyasal Kürtçülüğe mesnet edenlere karşı yakışıksız lafını niye kullanmıyor?''

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...