Vural: Siyasetçiler her yere kamera ile gitsin

MHP’li Oktay Vural son döenmde ortaya çıkan kaset skandallarının bir seçim operasyonu olduğunu söyledikten sonra çözümün siyasetçilerin her yere kamera ile gitmesinde olduğunu söyledi.

10.05.2011 - 16:46

MHP Grup Başkan Vekili Oktay Vural, Kral FM’de Mehmet’in Gezegeni programına katıldı.

Vural son dönemde ortaya çıkan kaset skandallarıyla ilgili şunları söyledi;

“Şunu ifade etmeliykim ki siyasetçi topluma mâl olmuştur. Siyasetçiler tercihlerini kullanırken bunu düşünmelidir. Genel Başkanımız Devlet Bahçeli bu olaylardan sonra, ‘Yol arkadaşımız olamazlar’ dedi.

Bu süreç içinde bu kasetlerle ortaya çıkan huısuslar kabul edeceğimiz haller değildir.Hazmedeceğimiz konu değil.

Biz şerefimizle siyaset yapıyoruz. Bize milyonlar oy verdi, bu milyonları bir iki kişi üzerinde sorgulamak mertçe değil. Bunlar olmamalı.

Kasetleri olmayıp aynı davranış biçimde olanların da buluduğu bir yerdeyiz. Burada bir seçim politikası olduğu ve nemalanıldığını düşünüyorum.

Biz bilemeyiz ki kimin nerede ne yaptığını, bilemeyiz.

Bir seçim döneminde çıkıyorsa bundan kim faydanlanmak ister? Neden seçimden sonra çıkmadı? Bu, seçim operasyonu olarak ortaya çıktı. Bizim iletişim özgürlüğümüzün garantisi devlet olmalı.

Size karşı bir haksızlık yapıldığı zaman AK Parti’nin ya da hükümetin tespit etmesi gerekir. Bu tür zafiyetler, yolsuzluklar hepimizin uğraşması gereken durumlardır. Siyasetçiler bunu yapanları ne kadar dışlarsa Türk siyaseti o kadar düzelir.

Sayın Bahçeli'nin, 'Yol arkadaşımız değilsiniz' demesi çok önemlidir.

Bu yapılanlar kabul edilemez. Siyasetçiler olarak nereye gidersek kameralar olsun, en büyük garanti bu olur.

Kimin hangi tercihleri vardır, bilemeyiz. Bununla siyaset oluşturmak, MHP’nin siyasal duruşunu bunlar üzerinden yorumlamak doğru olmaz."

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...