Walkman’in anavatanına çıkarma

1998’den bu yana dünyanın çeşitli başkentlerinde düzenlenen uluslararası müzik akademisi Red Bull Music Academy bu sene Tokyo’da yapılıyor.

14.02.2011 - 13:02

Red Bull Music Academy 2011 Tokyo başvuruları başladı. RBMA’de katılımcılar 2 haftalık atölye çalışmalarında dünya çapındaki müzik ustalarından dersler alıyor ve birlikte projeler yapıyor. RBMA’ye müzikle ilgilenen herkes başvurabiliyor ve uluslararası juri tarafından seçilen 60 kişi ücretsiz olarak katılabiliyor.

2 Şubat itibariyle başlayan başvurular 4 Nisan’a kadar devam edecek. Katılımcı adayları 5 Mart 2011 Cumartesi, 13:00’te The Hall, İstanbul’da DJ Derrick May’in yöneteceği RBMA atölye çalışmasında daha fazla bilgi sahibi olabilir. Ayrıntılı bilgi için: redbull.com.tr

Tokyo Yo! Dünya küçük! Müzik dünyası Red Bull Music Academy ile daha da küçük... Her sene dünyanın farklı köşelerinde düzenlenen uluslararası müzik akademisi Red Bull Music Academy aynı zamanda gittiği yerlerde sanat yaşamına kalıcı müzik alanları bırakmasıyla da biliniyor. 30’ar kişilik iki grup, iki haftalık “dönemler” boyunca müziklerini dinleyerek büyüdükleri isimlerle bir araya geliyor. Katılımcılar dünyanın dört bir yanından gelen müzisyenlerle birlikte yeni şeyler keşfetmenin ayrıcalığını yaşıyor. Ritim ve ses peşinde koşan 60 kişi, birlikte yeni projelere adım atabilecek yol arkadaşları ediniyor…

Yeni sound’lar peşinde devr-i alem yapan Red Bull Music Academy 1998’den bu yana Berlin, New York, Dublin, Sao Paulo, Cape Town, Roma, Seattle, Melborn, Toronto, Barselona ve Londra’da düzenlendi. Red Bull Music Academy’nin hem plak düşkünleri, hem de teknoloji delilerinin cenneti Tokyo’da ne zaman yapılacağı yıllardır soruluyordu. Artık zamanı geldi! RBMA 23 Ekim - 25 Kasım 2011 tarihleri arasında dünyanın en çok konuşulan, her tür müziğe hızla kucağını açmasıyla bilinen, trendler doğurmasıyla takdir toplayan şehirlerinden birine, Walkman’in anavatanı Tokyo’ya üs kuruyor.

BAŞVURU DA, KATILIM DA ÜCRETSİZ
RBMA’ye katılmak Walkman’in kulaklığını takmak kadar kolay… Yeter ki içinde çalacak bir şeyler olsun. Katılımcılar www.redbullmusicacademy.com sitesinden indirdikleri başvuru formunu 2 Şubat–4 Nisan arasında bir müzik demosuyla beraber Red Bull Music Academy Merkezi’ne gönderiyor. Müzik şirketi sahipleri, müzik yazarları ve Akademi üyelerinden oluşan bir jüri gelen başvuruları titizlikle inceliyor ve akademiye katılmak üzere davet edilecek 60 katılımcıyı seçiyor. Red Bull Music Academy’ye bestekarlardan şarkıcılara, çoksesli kompozitörlere, synth ustalarına, beatmaster’lara kadar herkes başvurabiliyor. Parayla satın alamayacakları ve insana hayatta bir kez gülecek bu unutulmaz tecrübe için, ilgilenenlerin tek yapması gereken başvuru formunu eksiksiz olarak doldurup zamanında göndermek! Akademiye başvuru da, katılım da ücretsiz.

Başvuru: Son tarih 4 Nisan, Akademi: 23 Ekim – 25 Kasım 2011

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...