WikiLeaks destekçisine saldırı!

Anonymous sanal sivil toplum girişimine üye sitelerden 4chan, siber saldırıların kurbanı oldu.

Haberler 30.12.2010 - 10:22

Diplomatik belgeleri yayınlamaya devam eden WikiLeaks’in destekçileriyle düşmanları arasındaki siber savaş sürüyor. WikiLeaks’i zor durumda bırakan kişi ve kurumların sitelerini ‘hack’leyeceğini açıklayan bazı kişilerin üye olduğu 4chan forum sitesi, DdoS saldırıları yüüznden 24 saatten fazla kapalı kaldı.

WikiLeaks’e destek için kendiliğinden oluşan be büyüyen Anonymous grubunun da ‘doğal’ parçası haline gelen 4chan’e saldırıyı henüz üstlenen olmadı.

Sitenin kurucusu, Twitter’daki esprili açıklamasında, WikiLeaks’e kapıları kapayan ve bu yüzden demokrat siber-eylemcilerin hedefi haline gelen MasterCard, Visa, PaPal gibi şirketlerin sitelerine atfen, “biz de seçkinler kulübüne katıldık” yorumunu yaptı.

ABD’nin diplomatik yazışmalarını kamuoyuna açarak devletlerin ve büyük şirketlerin şimşeklerini üzerine çeken, ancak sivil toplumun büyük desteğini alan WikiLeaks sitesi ve kurucusu Julian Assange, tehdit üstüne tehdit alıyor. Sanal alemde en son Jester kod adlı bir hacker, WikiLeaks’i çökerteceği tehdidinde bulunmuştu. Ancak Jester, 4chan’e saldırıyla bir ilgisi olmadığını açıkladı.

Sayfa Yükleniyor...