Windows Vista SP2 hazır

Microsoft'un güncel işletim sistemi Windows Vista'nın ikinci 'Hizmet Paketi' (Service Pack 2) Windows Update üzerinden indirilebilir.

27.05.2009 - 16:44

Windows Vista SP2 hazır

Microsoft, Windows Vista işletim sistemi ve Windows Server 2008 sunucu işletimi yazılımlarının ikinci hizmet paketlerini kullanımına sundu.

Her iki işletim sistemi için piyasaya sürülen ikinci hizmet paketi olan güncellemeler (Service Pack), Microsoft'un şimdiye kadar Windows Update üzerinden sunduğu bütün güncellemeler ve uygulama yamalarını barındırıyor.

Microsoft'un indirme merkezi Windows Yükleme Merkezi'nden indirilebilen paketler, yasal yoldan elde edilmiş Microsoft Windows Vista veya Windows Server 2008 lisansları için ücretsiz olarak dağıtılıyor. Yeni işletim sistemi satın almak isteyen kullanıcılar, dilerlerse güncellemeyi İnternet üzerinden, dilerlerse yakın zamanda piyasaya hazır paketlerde sunulacak DVD'ler ile elde edebilecekler.

Service Pack 2 güncellemelerinde bulunan bazı iyileştirmeler, üçüncü parti uygulamalar ile uyum sorunlarını çözüyor. Bunlardan bazıları, Spysweeper ve ZoneAlarm gibi popüler virüs ve casus yazılım önleme araçlarının POP3 e-posta hesaplarını denetleyememe sorunlarını gideriyor.

Güncellemede ayrıca, Microsoft'un işletim sistemi içinde daha hızlı arama yapmaya olanak tanıyan Windows Search teknolojisinin 4.0 sürümü yer alıyor. SP2, Bluetooth v2.1 özellikleri ile birlikte, kablosuz ağ bağlantıları için uyku modundan geri dönülmesi sırasında yaşanan performans problemlerini gideriyor.

Service Pack 2'nin en büyük özelliklerinden biri, Blu-ray disklere kayıt yapabilmek için Windows işletim sistemine gömülü bir çözüm getirmesi. Hizmet pakedi, ayrıca Via'nın en yeni 64-bit tabanlı işlemcileri için de destek getiriyor.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...