Wired'a rakip geldi

Sadece iPad'de okunmak üzere hazırlanan dijital dergi Project, iTunes'ta yerini aldı.

25.11.2010 - 14:43

Wired'a rakip geldi

İş dünyasının en ilginç simalarından olan, Virgin şirketler grubunun patronu Richard Branson, sadece iPad tablet bilgisayarla takip edilebilecek e-dergisini yaynladı. iTunes'ta yerini alan dergi teknoloi, kültür, internet ve eğlenceyi bir arada işleyen multi-format bir yayın.

Efsanevi Wired dergisi gibi teknoloji, eğlence ve medya konularında haber-analiz ve araştırmalara yer veren derginin "bir aylık içerik karşılığında" bedeli 2.99 dolar. Yayın hayatına basılı dergi formatında başlayan, daha sonra buna iPad uygulamasıın ekleyen Wired'tan farklı olarak, Project sadece iPad'den takip edilebiliyor.

Derginin yöneticiliğini, Branson’ın 29 yaşındaki kızı Holly Branson ile daha önce Arena, Zoo ve FHM gibi dergilerin yayın yönetmenliğini yapan Anthony Noguera beraber üstleniyor. Project'te 100’e yakın eleman çalışıyor.

Amerikalı medya patronu Rubert Murdoch da, Apple ile işbirliği içinde geliştirilen bir ‘iPad gazetesini’ önümüzdeki aylarda açıklayacak. Murdoch, sadece iPad’de çalışacak günlük gazete için 30 milyon dolarlık yatırım yaptı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...