X-Men Birinci Sınıf

X-Men Birinci Sınıf

X-MEN BİRİNCİ SINIF, X-Men serilerinin kökenine iniyor ve mutantlar kendilerini dünyaya açmadan önce ve Charles Xavier ile Erik Lehnsherr, ‘Profesör X’ ve ‘Magneto’ isimlerini almadan önce dünyada çapında gelişen olayların ardındaki gizemli hikayeyi açığa çıkarıyor.

‘Stardust’ ve ‘Kick-Ass’ filmlerinin yönetmeni, ‘Snatch’in yapımcısı MATTHEW VAUGHN’un yönettiği filmin başrollerinde efsanevi X-Men karakterlerini Winter’s Bone/Gerçeğin Parçaları’ filmindeki rolüyle parlayan ve Oscar ile Altın Küre adayı olan genç aktris JENNIFER LAWRENCE, Altın Küre adayı aktris ROSE BYRNE, Altın Küre adayı ve ‘Atonement’, ‘Wanted’, ‘Narnia Günlükleri’ filmlerinden tanıdığımız başarılı oyuncu JAMES McAVOY , ‘Fish Tank’, ‘Hunger’, ‘Inglourious Basterds’ gibi başarılı filmlerdeki rolüyle dikkat çeken MICHAEL FASSBENDER, son zamanların en başarılı dizisi ‘Mad Men’deki rolüyle Altın Küre ve Emmy adayı olan güzel aktris JANUARY JONES ve Altın Küre adayı oyuncu KEVIN BACON gibi birbirinden iyi isimler yer alıyor.

X-MEN: BİRİNCİ SINIF, 3 Haziran’da dublaj ve altyazı seçenekleriyle sinemalarda!

http://www.x-menfirstclassmovie.com/

X-MEN filmleri Türkiye resmi sayfası: http://www.facebook.com/xmenfilmleri

Türkçe altyazılı fragman: http://www.youtube.com/watch?v=8Ck0xUuBVmg


Konu:

X-MEN BİRİNCİ SINIF, X-Men serilerinin destansı başlangıcını, Soğuk Savaş’ın arkasında yatan gizli tarihi ve ve nükleer mahşerin eşiğindeki dünyamızı açığa çıkarıyor. Birinci Sınıf birliği mükemmel güçlerini keşfedip, kontrol altına almayı öğrenip, güçlerini kabullendikçe, kahramanlarımızla X-Men dünyasındaki kötüler arasındaki ebedi savaşa şekil verecek birlikler oluşuyor. X-MEN BİRİNCİ SINIF, X-Men serilerinin kökenine iniyor ve dünyada çapındaki olayların ardındaki gizemli hikayeyi açığa çıkarıyor. Mutantlar dünyaya ayak basmadan ve Charles Xavier ile Erik Lehnsherr, ‘Profesör X’ ve ‘Magneto’ isimlerini almadan önce, güçlerini henüz keşfeden iki gençtiler. En kötü karakterler olmalarının yanısıra, biribirlerinin en iyi arkadaşıydılar da; diğer Mutantlarla (kimi bildiğimiz, kimi yeni eklenen) işbirliği yapar, nükleer mahşeri önlemeye çalışırlardı. Süre zarfında aralarında ölümüne bir düşmanlık yeşerdi ve Magneto’nun Birliği ile Profesör X’in X-Men’i arasında daimi bir savaşa dönüştü.

Yönetmen: MATTHEW VAUGHN

Senaryo: MATTHEW VAUGHN & JANE GOLDMAN

Hikaye: BRYAN SINGER

Oyuncular: JENNIFER LAWRENCE, JAMES McAVOY, MICHAEL FASSBENDER, ROSE BYRNE, JANUARY JONES, OLIVER PLATT ve KEVIN BACON

Yapım: 20th Century Fox, BAD HAT HARRY / DONNERS' COMPANY - MARVEL ENTERTAINMENT işbirliği ile

Dağıtım: TİGLON

KARAKTERLER

CHARLES XAVIER / PROFESÖR X

İnsanların akıllarını okuyup, kontrol edebilen, telepatik güçlere sahip Oxford mezunu genç Charles, uzun zaman boyunca kendisi gibi başkalarının da olup olmadığını merak etmiştir. Diğer mutantların varlığını keşfedince, hepsini bir araya toplar ve dünyanın görüp görebileceği en büyük tehlike olan Tom Cohen'i birlikte durdurmaya çalışırlar.

ERIK LENSHERR / MAGNETO

Henüz genç olan Lensherr bazı korkunç koşullar altında, manyetizmi kontrol edebilme gücüne sahip olduğunu keşfeder. Şimdi onu "yaratan" korkunç canavardan intikam alması gerekmektedir. Hızlı gelişen ve mukadder bir dostluğa sahip Erik ve Charles'ın arkadaşlıkları da insanlığın kaderini belirleyen bu savaş esnasında sınanır.

EMMA FROST

Platin saçlı güzel Emma, Sebastian Shaw'ın da yakın arkadaşı, pırlanta gibi ve çok dayanıklı bir cilde sahip bir telepattır. Charles Xavier gibi o da düşüncelerini ve isteklerini bir başkasının aklına aktarabilmektedir.

RAVEN / MİSTİK

Charles Xavier'in yakın arkadaşı olan Raven bir biçim değiştiricidir – ya da şekil değiştirici – seçtiği herhangi insan görünümlü yaratığın şeklini alabilir. Genç mutant normal bir hayat sürmek ve yeteneklerini gizlemek için çok çaba göstermektedir fakat Xavier’in mutantlarıyla Shaw’un güçleri arasındaki savaş onu da farklı bir yöne sürükler.

AZAZEL

Kötü ruhlu Azazel başka boyutlara kapı açarak ışınlanabiliyor. Sebastian Shaw’un mutantların gezegeni miras alması planlarında anahtar biri isim.

SEBASTIAN SHAW

Haddi hesabı olmayan derecede kötülükle dolu Shaw, evvelinde araştırmaları genç Erik Lensherr'ın yaşamını altüst eden bir Nazi işbirlikçisiydi. Shaw enerjiyi absorbe edip yeniden kanalize edebiliyor ve mutantların dünyayı ele geçirmesi için karşısına çıkan her engeli yıkmaya, bunun için savaşmaya hazır.

QUESTAD / RIPTIDE

Lideri Sebastian Shaw'ın yanından hiç ayrılmayan Riptide binaları tahrip edebilecek güçte hortumlar yaratabiliyor ve en güçlü mutantlara bile meydan okuyabiliyor.

MOIRA McTAGGERT

Kadın ajanların az sayıda olduğu dönemde bir CIA ajanı olan MOIRA McTAGGERT. Moira insanlar arasında mutantların gücüne şahit olan tek insan olduğu için, üstlerine mutantların varlığını kanıtlamasında ona yardım eden Charles'ın izini sürer ve ajanlar da dünyanın görüp görebileceği en büyük tehdidi durdurmakta onlara yardım etmek durumundadır.

Ayrıntılı bilgi için tıklayın

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...