Oyun konsolu piyasası, çok büyük bir savaşa hazırlanıyor. Gelecek ay satışa sunacağı PlayStation 4 konsolu için reklam kampanyasına başlayan Sony’nin en büyük rakibi Microsoft, Xbox One’ın reklamlarında yer alması için Steven Gerrard ve Zachary Quinto ile anlaşma yaptı.

Her iki firmanın da Kasım ayında doruğa çıkacak reklam kampanyası için yüz milyonlarca dolar harcaması beklenirken, Microsoft, Xboc One kampanyasının maliyeti hakkında açıklama yapmayı reddetti.

Guardian’ın haberine göre, oyun sektöründeki kaynaklar Microsoft’un yaklaşık 100 milyon dolar reklam harcaması yapacağını tahmin ediyor.

OYUNSEVERLER KASIM’I BEKLİYOR
Microsoft’un Steven Gerrard ve Zachary Quinto gibi yıldızların yanı sıra başka ünlü isimleri de içereceği belirtilen reklam kampanyası, bu hafta içinde küresel alanda start alacak.

Microsoft'un ‘RSVP’ adını taşıyan reklam kampanyası, ABD’de Pazar, İngiltere’de ise gelecek hafta başlayacak. Kampanya, sinema, radyo, dijital, sosyal ve perakende pazarlamasından oluşacak ve Doritos ile Mountain Dew gibi önemli içecek ve çerez markalarını da kapsayacak.

Xbox, Avrupa’da 8 ülke dışında 22 Kasım’da satışa çıkacak. Xony PS4 ise 29 Kasım’da Avrupalı oyunseverlerle buluşacak.

IHS araştırma şirketi, Xbox’ın yıl sonuna kadar 80; PS4’ün 75.4; Ninteno Wii’nin ise 97.8 milyon satacağını tahmin ediyor.