Xperia X2 ve N97 Mini resmileşti

Berlin'deki IFA fuarında görücüye çıkan Sony Ericsson Xperia X2 ile Nokia N97 Mini, akıllı telefon pazarının iki güçlü oyuncusu olarak Ekim ayında raflara çıkacak.

04.09.2009 - 12:29

Xperia X2 ve N97 Mini resmileşti

İnternette aylardır öncü bilgileri dolaşan ve belki de bu nedenle şimdiden yüzü eskiyen Xperia X2 akılı telefon serisinin ikincisi Xperia 2 Berlin’deki IFA fuarında tanıtıldı. Oldukça iddialı bir tasarım ve donanıma sahip cihazın, akıllı telefon pazarında rakiplerinin gerisinde kalan Sony Ericsson’a ivme kazandırması muhtemel.

Özellikleri resmen açıklanan Xperia X2’de en çok 3.2 inç ebatında 480x800 piksellik harika OLED ekran ve 10 saate kadar etkiletici batarya ömrü dikkat çekiyor. İş odaklı olmasına karşın Carl Zeiss mercekli 8.1 mekapiksellik kamera aksamı, fotoğraflarda ‘geotagging’ özelliği ve muhteşem müzik çalar performansı işin eğlence ayağının es geçilmediğini gösteriyor.

Dünyada Windows Mobile’ın yeni sürümü 6.5 piyasaya sürüldükten sonra, yani Ekim’den hemen sonra raflara çıkacak olan Xperia X2, 4GB bellek kartıyla geliyor ve 16GB’ye kadar bellek artırımını destekliyor.

Nokia N97 Mini Nokia N97 Mini

Çok yakın geçmişte N97’yi akıllı telefon pazarına sürerek bu alandaki iddiasını sürdüren Nokia, daha hesaplı ancak işlevlerde fazla kısıtlamaya gidilmemiş N97 Mini ile puan toplamış görünüyor:

Cihazda 3.2 inç ekran, HSDPA, kayarak açılan qwerty klavye, Carl Zeiss mercekli kamera, WiFi, aGPS aynen korunmuş, dahili bellek ise 8GB’ye düşürülmüş. N97’deki 32GB belleği fazla bulup onun için yüksek bedel ödemek istemeyenler için Mini hem şık hem de karlı bir öneri.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...